1 Mayıs 2017 15:16

BEYKOZ, AVRUPAYI TİTRETECEK !

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde sezonun son hafta müsabakalarından en zorlusunun adresi Yozgat idi. Ligde kalma mücadelesi veren Yozgat Bozokspor ile 2.Sıradaki yerini sağlama alma hedefindeki EHF Kupasına katılma düşüncesindeki Beykoz Belediyesporarasındaki karşılaşmanın adresi Bozok Üniversitesi Spor Salonu idi. Beykoz Beledieyspor maçtan 29-24 galibiyetle ayrılarak adını EHF Kupasına yazdıran taraf oldu.

Beykoz Belediyespor maça iyi başladı, ilk yarı sonunda 15-10 ile 5 gollü bir üstünlük ile soyunma odasının yolunu tuttu İstanbul Ekibi. İkinci yarı ile birlikte farkı koruyup arttırma düşüncesindeki Boğaziçi Ekibi farkı maçın 45.Dakikasında 7 gole kadar çıkarmayı başarınca rakibinin de direnci iyiden iyiye kırılmış oldu. Maç sonunda ise 29-24 Beykoz Belediyespor üstünlüğü tabelaya yansımış idi. Beykoz Belediyespor ilk kez 3 sezon önce kurduğu Hentbol Takımı ile Türkiye Hentbol Liglerine renk katmaya başlamıştı. Bölgesel Amatör Lig olarak başlayan serüvende ilk sezonda girilen THF Erkekler Hentbol 2.Ligini Şampiyon olarak tamamlayan İstanbul ekibi, ardından kadrosuna yaptığı bazı takviyeler ile hedef çıtasını bir kademe daha yükseltmiş ve ilk kez yer aldığı 1.Ligi de Şampiyon olarak tamamlamayı başarmıştı.

2016-17 Sezonunda Yönetim Avrupa Kupalarından birine kalma hedefi belirledi. İsmail Tarakçı-Akın Yenigün gibi Türk Hentbolunun deneyimli 2 antrenörünü yönetiminde yılların deneyimli takımlarının yer aldığı Süper Ligde ortaya koyacağı tablo merak konusu idi. Ancak Beykoz Belediyespor sürprizleri seven yapısı ile Beşiktaş Mogaz ile birlikte ilk iki sırayı parselleyen ekip olmayı başardı.

Özellikle ilk yarı maçlarında alınan beklenmedik beraberlikler de olmasa Beşiktaş Mogaz ile aradaki fark daha da düşük olabilirdi. İkinci yarının son haftalarında üst üste zorlu maçları olan Boğaziçi ekibi Erzurum Aziziye Belediye Termalspor ile Göztepe Karşında yaşadığı puan kayıplarına karşın aradaki puan avantajını son haftaya taşımayı başarmıştı.

Yozgat’taki son maçı her iki takım için de önem arz etmekte idi…Beykoz Belediyespor kendi şansını kendi eli ile yakalayıp maçtan 29-24’lül skorla aldığı galibiyet ile Avrupa’da Kupa 2 olarak adlandırılan EHF Kupasına adını yazdıran taraf oldu.

 

BAŞKAN KAŞITOĞLU, ” BÜYÜK BİR HEYECAN VE MUTLULUK YAŞIYORUZ “

 

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu gelen bu başarının ardından yayınladığı mesajda Teknik Kadro ve Sporcuları ile gurur duyduğunu söylerken, ” Biz Türk Hentbol Tarihinde nadir görülen bir başarıya imzamızı attık, tabii ki bu nedenle büyük bir sevinç ve mutluluk yaşamaktayız. Bundan 3 sezon önce Hentbol Sporunda branş açınca, pek çok kişi bugün yakaladığımız başarıyı elde edebileceğimizi tahmin edemezdi. Ancak Azmettik başardık, ara sıra beklenmedik sonuçlar alsak da kesinlikle pes etmedik. Bugün gelinen noktada böyle bir başarı dediğim gibi Türk Hentbol Tarihinde az rastlanılan bir olay. Beykoz’un ismini Hentbol Sporu ile Avrupa Kupalarında duyurabilecek olmamamız büyük bir başarıyı da göstermekte.” diye konuştu.