15 Aralık 2017 11:46

Beykoz Aktüel Gazetesi Yazmıştı! İstifa Furyası Başladı

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin Kasım Ayı baskısında manşetinden verdiği ”CUMHURBAŞKANI KARARLI! İstifa Furyası Başlıyor Mu?” manşetli haberinden kısa süre sonra İstanbul’da 2. furya başladı.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin Kasım Ayı baskısında manşetinden verdiği ”CUMHURBAŞKANI KARARLI! İstifa Furyası Başlıyor Mu?” manşetli haberinden kısa süre sonra İstanbul’da 2. furya başladı.  

”Değişim milletin talebidir” diyerek kararlı bir tutum sergileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ankara, İstanbul, Balıkesir, Bursa, Düzce ve Niğde Belediye Başkanları’nın istifasını istemişti. Beykoz Aktüel Gazetesi konu ile ilgili ulaştığı kaynaklarından, Balıkesir Belediye Başkanı’nın ağlayarak istifa etmesi AK Parti’de infiale sebep olabileceğinden istifa sürecinin durdurulduğu bilgisine ulaşmıştı. Daha sonrasında istifası istenecek Belediye Başkanları hakkında anketler yapılacağı bilgisine ulaşan gazetemiz, kimseyi hedef göstermeden bu bilgiyi de paylaşmıştı. Son olarak Kasım Ayı ekinde ”CUMHURBAŞKANI KARARLI! İstanbul’da İstifa Furyası Başlıyor mu?” manşetiyle haberi sunmuştu. 

DÜĞMEYE BASILDI!

AK Parti’de 2. istifa furyası başladı. İstifa sürecinde adı anılan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu sağlık sorunları gerekçesi ile istifa etti. İstanbul’da istifa süreci diğer ilçelerle devam edecek. 

BEYKOZ’DA ANKETLER 

AK Parti Genel Merkezi bilgisi dahilinde Beykoz’da yapılan anketler de vatandaşlara, hangi partiye oy verdiği ve vereceği, belediye başkanından memnun olup olmadığı, yerelde ittifakı destekleyip desteklemediği, değişim sürecini destekleyip desteklemediği soruları yöneltilmişti. Anketler de 1 Kasım’da alınan oyun altında kalınmasının problem olacağını AK Parti kurmayları belirtirken, Beykoz’da Belediyeden memnun olanların oranının %22,59 olduğu bilgisine ulaşıldı.

MART AYINDA BELEDİYELERDE DEĞİŞİM SÜRECİ TAMAMLANACAK!

İstanbul’da ilçe belediyelerinde değişim süreci devam edecek. Sürecin Ocak-Şubat ayı içerisinde tamamlanmasını hedefleyen AK Parti, Mart ayından sonra değişen ilçe il başkanları ve belediyelerle birlikte seçim startını tam anlamıyla verecek.