24 Ağustos 2021 19:19

Beykoz Aktüel editörü TRT’de finale kaldı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ön değerlendirmeyi geçerek finale kalan eserler belli oldu. 

Beykoz Aktüel editörü TRT’de finale kaldı

2020-2021 eğitim öğretim yılında yaptıkları çalışmalar ile TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na katılan öğrenciler; ‘Radyo Yayıncılığı’, ‘Televizyon Yayıncılığı’, ‘Haber Yayıncılığı’, ‘Dijital Yayıncılık’ ve ‘Güzel Türkçe’ olmak üzere beş ana kategoride yarıştı. “Radyo Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘radyo programı’, ‘radyo drama’ ve ‘radyo belgesel’; “Televizyon Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘televizyon programı’, ‘belgesel film’ ve ‘kısa film’; “Haber Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘televizyon haberi’, ‘televizyon spor haberi’ ve ‘internet haberi’; “Dijital Yayıncılık” ana kategorisi altında ise ‘internet sitesi’, ‘sosyal medya yönetimi’, ‘dijital kampanya’, ‘podcast’ ve ‘dijital video içerik formatı’ olmak üzere toplamda 14 alt kategori yer aldı.

Editörümüz finale adını yazdırdı

İlan edilen ön değerlendirme sonuçlarına göre, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Editörümüz Merve Şişman finale kaldı. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Merve Şişman, Prof. Dr. Süleyman İrvan, Arş. Gör. Selin Maden ve Arş. Gör. Atila Erdemir danışmanlığında hazırladığı “Şiddetin Yüzü” isimli projesi ile; Dijital Yayıncılık Kategorisi İnternet Sitesi Dalı’nda finale adını yazdırdı. Şiddetin Yüzü isimli siteye destek olmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Instagram, Facebook ve Twıtter hesaplarına bakabilirsiniz.

Seçici Kurul değerlendirmeleri devam ediyor

Ağustos ayında Seçici Kurul tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından ilk üçe kalan eserler belli olacak. Sonuçların ilanı ve ödül töreni ise ilerideki bir tarihte açıklanacak.