12 Aralık 2017 16:52

Beykoz AK Gençlik İBB Daire Başkanını Ağırladı

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanı İsmail Hakkı Turunç, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kollarını ziyaret etti.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanı İsmail Hakkı Turunç, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kollarını ziyaret etti.

İBB İştirakler Daire Başkanı,  Kızılay 1. Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç AK Gençlik Beykoz ile siyasi tecrübesini paylaşmak üzere ilçe teşkilatına misafir oldu.  AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker;  çok renkli bir siyasetçi olmasından dolayı İsmail Hakkı Turunç’un arkadaşlar arasında örnek gösterilen biri olduğunu ifade etti. Kendisine, 45 yıllık siyasi tecrübenin yanında başta Kızılay olmak üzere birçok STK ile dünyanın birçok yerinde yardıma muhtaç insanlara yardım mücadelesinde bulunmasından dolayı derin saygı ve sevgi duyduklarını dile getirdi.

İBB İştirakler Daire Başkanı İsmail Hakkı Turunç; “50 yıllık siyasi yaşamda haksızlıklar, bir sürü şantaj, tehdit, psikolojik baskı ve bini aşkın suikasta dayanmak çok zor. Bunlara dayanmak bir davaya yürekten inanmakla olur. Siyasetin felsefesini, siyasetin kitabını, siyasetin stratejisini okumaya gerek yok. Cumhurbaşkanımızın hayatını, mücadelesini, mantığını ruhunu okusak, kavrasak, anlasak o bile yeter” ifadelerini kullandı.Turunç 9 Aralık’ta İstanbul Yenikapı’da başlayan Uluslararası STK fuarına katıldığını ve katılan bir çok ülkenin ileri gelen akademisyenlerinin Cumhurbaşkanımızı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan”  şeklinde sahiplendiklerini, Türkiye’nin başarılarını konuştuklarını ve birçok ülke temsilcisinin Türkiye’yi ümmetin umudu olarak gördüklerini dile getirdiğini söyledi.  Turunç; “Birçok ülke Türkiye’yi AK Parti’yi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından takip ediyor. Ümmetin derdinin sıkıntısının çözümünde öncü olduğumuzu gördükleri için bize dua ediyorlar. Ayrıca umutlarının bizlere bağlı olduklarını ifade ediyorlar. Bu yüzden teşkilatımızın her kademesine ve özellikle siz gençlere çok iş düşüyor” dedi. Sözlerine peygamber efendimizin ; ”Mazluma da zalime de yardım edin. Sahabe efendilerimiz soruyor. “Mazluma yardımı anladık da zalime nasıl yardım edebiliriz? Resulullah (sav) buyurdu: “Onun zulmüne engel olmaya çalışın, bu da ona bir yardımdır.”  hadisi şerifiyle devam eden Başkan Turunç;” Gençlik kollarına çok iş düşüyor. Peygamber efendimizin bu geniş perspektifi ile zalime de mazluma da yardımcı olabilmek için hiç durmadan mücadele edin” dedi.

Peygamber efendimiz savaş dönüşü sahabesine şöyle buyurmuş; ‘küçük cihattan büyük cihada dönüyoruz’ Sahabeden (r.a) birisi soruyor: Ey Allah’ın resulü Büyük cihat nedir? Peygamber efendimizde: ‘nefisle cihaddır’ diyor hadisini, İBB İştirakler Daire Başkanı İsmail Hakkı Turunç ; “ siyasi kazanımlar şan şöhret kazanırken kaybetmenize neden olur.” şeklinde açıkladı ve AK Partinin geleceği ve teminatı olan AK Gençlere dikkatli olmaları hususunda tavsiyelerde bulundu.

Yaklaşık iki saat süren sohbetin ardından AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları adına İlçe Başkanı Furkan Çeliker İBB İştirakler Daire Başkanı İsmail Hakkı Turunç’a çiçek takdim etti. Turunç trafik kazasında vefat eden 15 Temmuz Gazisi Recep Halil Gültekin’in ailesini ziyaret etmek üzere ilçe binasından ayrıldı.