30 Ağustos 2017 13:31

BEYKOZ, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI !

Türk tarihinin gurur ve iftihar günü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü Beykoz’da resmi törenle kutlandı.

Türk tarihinin gurur ve iftihar günü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü Beykoz’da resmi törenle kutlandı. 
15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen resmi tören ve anma programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, meclis üyeleri, ilçedeki mülki ve idari amirler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile ilçe sakinleri katıldı.

Törende ilk olarak zaferde imzası bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan toprakları uğruna can veren tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. 

Ardından Boğaz Komutanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi ile belediye meclisinde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

30 Ağustos Zaferini ve vatan topraklarını bizlere kazandıran aziz şehitlerimizin minnetle anıldığı törenin ardından Beykoz Kaymakamlığı’ndaki bayramlaşma programına geçildi. 

Buradaki programda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tebrikleri kabul etti.