18 Mayıs 2021 18:06

Betonlaştırılan Baruthane Parkı Belediye Meclisinde konuşuldu

Beykoz Belediye Meclisi Mayıs ayı 1. oturumu toplandı.

Betonlaştırılan Baruthane Parkı Belediye Meclisinde konuşuldu

Pandemi nedeniyle gecikmeli olarak yapılan meclis oturumunda Beykoz’da yaşanan son gelişmeler değerlendirilirken, İsrail Devleti’nin Filistin’e yönelik zulmü bütün partiler tarafından lanetlendi.

Onun dışında gündem dışı söz alan Meclis üyelerinden, Temel Karadeniz, İsraillin yaptığı cani saldırıları CHP ve Millet İttifakı adına kınarken, Cemal Sataloğlu da, Buz Beykoz Spor Kulübü harcamaları hakkında soru önergesi verdi.

CHP Meclis Üyesi Recep Süha Pekkip ise, Göllü Köyü’nde Beykoz Belediyesi Zabıtalarınca köylerde ahırcılık yapan kişilerin kapılarındaki gübrelerin kaldırılması istendiğini, aksi takdirde ceza kesileceğinin söylendiğini kaydetti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin’in 10-16 Mayıs Engelliler Haftasına Beykoz Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalara değindi. Demirören, Beykoz Belediyesi’nin sivrisinekle mücadelesine de değinirken Büyükşehir Belediyesi’nin de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Buna cevap veren CHP’li Gülay Demirel, kendi başarısızlığınızı başkasına yüklemeyin ifadelerini kullandı.

Beykoz halkının ve özellikle Anadoluhisarı bölgesinde ki mahallelerin yakından takip ettiği Baruthane Parkı’da Belediye Meclisi’nde konuşuldu. Bölgenin sorunlarını yakından takip eden CHP’li Recayi Çelik gündem dışı söz hakkı aldı. Konuşmasına herkesin Bayramını kutlayarak başlayan Çelik, ‘’Benimde ikamet ettiğim adrese yakın, Göksu deresine paralel tarihi Baruthane çayırımız var. Bu baruthane çayırımıza geçtiğimiz dönemlerde bir park yapılarak insanların nefes alacağı güzel bir ambians, hava oluşturulmuştu. Birkaç tane tadilat yapıldı. Tarihi yapı biraz zedelense de geçmişe göre daha iyi bir manzara oluşmuştu. Şuanda orada bir imalat yapılıyor, inşaat yapılıyor. Tuvaletler ve mescit olarak yapılıyor. Zaten 100 metre ötede büyük ve güzel bir camimiz var. Aynı yerde tuvaletlerde var. Orada ki tuvaletler tadilat edilebilirdi. Orada ikinci bir inşaata ve tarihi çayırın dokusunun bozulmasına müsaade edilmezdi. Bölge halkı bu konuda müzdarip ve şikayetçi. Burada ki yapının yeniden gözden geçirilmesini, mümkünse iptal edilmesini talep ediyoruz’’ dedi.

Beykoz Belediye Meclisi’nde son olarak gündem dışı söz alan Adem Sefer ise, Cumhur İttifakı olarak Mayıs ayında alınacak huzur haklarının Türk Kızılayı vasıtası ile Filistin’e gitmesine ilişkin ortak kararı alındığını belirtti.