10 Mayıs 2018 08:19

BESİAD’lılar Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) tarafından İstanbul’da kahvaltılı toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya dernek üyeleri, Beşiktaş taraftarları ve Beşiktaş kulübü yetkilileri katıldı.

Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) tarafından İstanbul’da kahvaltılı toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya dernek üyeleri, Beşiktaş taraftarları ve Beşiktaş kulübü yetkilileri katıldı.

İstanbul The Green Park Otel’de düzenlenen etkinliğe BESİAD Başkanı Cenzig Aygün, BESİAD Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı, Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın kuzeni Suat Orman, Derneklerden Sorumlu Genel Sekreter Selçuk Kaynarkan, besteci Birol Can ve Ali Altay, oyuncu Cem Özer, BESİAD üyeleri ve aileleri katıldı.

Sabah saatlerinde başlayan etkinlikte, Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri ve Beşiktaş taraftarları birlikte olmanın tadını doyasıya çıkararak hem kahvaltılarını yaptılar, hem de kısa vadede yapacakları organizasyonlar için fikir alışverişinde bulundular. 

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Cengiz Aygün etkinlik hakkında konuşma yaptı.


Sözlerine, etkinliğe katılan BESİAD’lılara ‘hoş geldiniz’ diyerek başlayan Dernek Başkanı Cengiz Aygün, “Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin bu tür organizasyonlara daha çok ihtiyacı var. Beşiktaş’ımıza yapılan büyük haksızlık sonucunda morallerimizin bozuk olduğu bu günlerde hem yönetimimizin yanında olmak hem de Beşiktaş’ımıza destek vermek için el birliği ile beraberce, gönül gönüle kulübümüzün yanında olduğumuzu hepimiz adına dile getirmek istiyorum.” dedi.

Başkan Cengiz Aygün’den sonra konuşma yapan BESİAD Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı, “Sayın başkanımızın da belirtmiş olduğu gibi kenetlenmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz. Biz bu günlere sevgili Kulüp Başkanımız Fikret Orman dönemi itibariyle fedayla geldik. Önümüzdeki yıl bulunmamız gereken nokta ‘Kenetlen’ yılı olacak. Böyle söyleyince tabi ki insanın aklına ‘Gururlan’ da geliyor.” dedi.

Beşiktaş için şarkılar besteleyen besteci Birol Can ve Ali Atay’a, Beşiktaş dernek üyelerinden oyuncu ve yazar Cem Özer’e ve Şükrü Sipahioğlu’na tebriklerini ileterek sözlerine devam eden Dernek Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı, Fenerbahçe Beşiktaş maçında yaşananlar üzerine, ‘Enterasan bir dönem yaşadık. Bu dönem içerisinde Beşiktaş’ın kulüp olarak sahada ve masa başında uğradığı haksızlıklar bizi artık bir tepki verme noktasına getirdi. Biz bu tepkiyi tam da Beşiktaş’lılık duruşuna yakışır şekilde taraftarımızla, derneklerimizle, Yönetim Kurulu’muzla ve Divan Kurulu’muzla vermiş olduk.” dedi.

Toplantıya katılan Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın kuzeni Suat Orman yaptığı konuşmada kupanın alın teri olmadan bir anlam ifade etmediğini ileterek, “Beşiktaş başarılı, namuslu ve her şeyini hakkıyla elde etmiş bir kulüp. Hiçbir maçı konuşmanın gündeme almanın anlamı yok, önümüze bakıyoruz. Bundan sonra aynı şeylerin yaşanmaması için ekip olarak daha iyi organize olmamız lazım. Bunun içinde daha çok çalışmamız lazım. Kalıcı bir yapı oturtmamız lazım. Şampiyonluk evet, bir kupa evet ama kupanın emeği, alın teri olmadan 300 gramlık demir parçasından öte bir şey değil.” dedi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Taraftar ve Dernekler Sorumlusu Selçuk Kaynarkan, derneklerle yapılan çalışmaların kulübe çok desteği olduğunu söyleyerek, “Ben Beşiktaş’ın çalışanıyım. Buradan ciddi çalışmalar içinde bulunan başkanımızı tekrar tebrik ediyorum. Derneklerimiz bizler için gurur kaynağıdır. Başkanımız Fikret Orman’ın çizdiği rotadan devam ediyoruz.” dedi.