1 Kasım 2021 12:00

Belediye Meclisinin gündemi Buz Beykoz oldu!

Beykoz Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Meclisinin gündemi Buz Beykoz oldu!

Beykoz Aktüel Haber tarafından yayınlanan, “Öğrencilerden kesilen burslar buz mu oldu” başlıklı haber Belediye Meclisinin gündemine düştü.

Beykoz Belediyesi kasası hızla erirken, Belediye Başkanı Murat Aydın topluma doyurucu bilgi vermekten kaçmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili Belediye Meclisi’nde konuşan CHP İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, “17.05.2021 tarihli meclis birinci birleşiminde “Buz Beykoz spor Kulübü” hakkında sormuş olduğum sözlü soru önergeme istinaden, idare 15/06/2021 tarihinde vermiş olduğu cevabı yazısında bahsi geçen kulübe ayni ve nakdi bir kaynak aktarımının söz konusu olmadığını belirtmiştir” dedi.

Konuşmasına devam eden Sataloğlu, “Fakat Belediye başkanımız Ekim ayı bütçe görüşmelerinde tutanaklarda da görüleceği üzere “Ben futbolu çok seviyorum birçok futbol kulübümüzde var Beykoz’da. Onlara desteğimiz de sonsuz,tesis anlamında,malzeme anlamında. Hatta zaman zaman nakdi anlamda desteğimiz sonsuz. Onu kulüplerimiz alıp götürecek,diğer branşlarda da belediye. Şuan liglerde mücadele eden kardeşlerimiz var. İşte hentbol, buz hokeyi,karate,tekvando,valeybol,kadınlar,kızlarımız, şimdi ikinci ligden başlıyorlar” dedi.

Sataloğlu, “İlgili müdürlüğün önerge cevabında ayni ve nakdi yardımın söz konusu olmadığını belirtmiş olmasına karşın, sayın başkan konuşmasında ,idare olarak desteklediklerini belirterek  buz hokeyi takımına sahip çıkmıştır.

**17 Mayıs 2021 tarihli 1.birleşiminde sormuş olduğum soruyu yineliyorum Buz Beykoz takımının hangi harcamaları Beykoz Belediyesi tarafından karşılanmıştır? Beykoz Belediyesinin bu takıma  aktardığı tutar nedir ?

**Spor kulüplerine yapılan destekler ayni ve  nakdi kaynak aktarımının dışında, bireysel sporcu sponsorluğu, spor takımlarının sponsorluğu veya spor organizasyonları sponsorluğu biçiminde de olabilmektedir.

Aynı zamanda Beykoz Belediyesi’ne ait logoyuda kullanan    kulübe veya söz konusu müsabakaların yapıldığı lige idarenin sponsor olduğu bir alan var mıdır?

**Sponsorluk  olarak ödediği  ücret  ne kadardır?

   5393 sayılı belediye kanununun 26.maddesininde izah edildiği üzere yukarıda belirttiğim sorularımın belediye başkanlığı makamınca yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini arz ederim.”