11 Mayıs 2017 17:57

BELEDİYE MECLİSİNDEN GEÇTİ, MAHKEME DUR DEDİ !

Cuhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, yönetimi ve Meclis üyeleri Gül Restaurantta düzenlenen kahvaltıda basınla buluştu.

Sosyal Medya ve Basından sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Gül’ün koordinesi ile basınla buluşan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ve Belediye Başkanı’nın geçtiğimiz günlerde partisiyle ilgili iddialarına karşılık bir açıklama ve özür beklediğini dile getirerek; “Sayın Çelikbilek vatandaşlar CHP’ye neden oy verdiği için kahroluyormuş. Sayın Çelikbilek’in bu açıklaması Beykoz’da partimize oy veren tüm seçmenlerimize hakarettir” ifadelerini kullanarak, cümlelerine şöyle devam etti. Taştan, ”Biz sürekli sahadaydık. Neden Hayır denilmesi gerektiğini anlattık. Birileri ise koltuğundan inmedi. Çıkmadığın sahanın kirlendiğini nasıl anladın? Mustafa Gürkan’ın yoksa mazotu mu bitti?” ifadelerini kullanarak AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a yüklendi. 

Hakkı Emanet: ‘Biz CHP olarak, Beykoz’un planlı hale gelmesi için uğraşıyoruz’

CHP Beykoz Meclis Grubu Başkanı Hakkı Emanet ise şunları ifade etti: “Beykoz Belediyesi CHP Meclis Grubunun amacı Beykoz ve İstanbul halkının tamamının en doğru biçimde yönetilmesini sağlamaktır. Bu, belediyeyi çağdaş, şeffaf, hukuka uygun ve bilimsel olarak yönetmek demektir. Bu bağlamda, CHP Grubu olarak belediyenin her uygulamasını, her kararını detaylı olarak incelemeye ve Beykoz halkının çıkarları doğrultusunda kararlar vermeye çalışıyoruz. Beykoz’un en önemli sorunları imarla ilgili olanlardır. Biz de belediyenin meclise sunduğu imar planı çalışmalarına hukuki ve ahlaki bir sorun yoksa destek veriyoruz. Biz CHP olarak, Beykoz’un planlı hale gelmesi için uğraşıyoruz. Ama bu parası olan herkesin Beykoz’da istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelmiyor. CHP olarak orman alanlarımızı da, tarım alanlarımızı da hukuk çerçevesinde sonuna kadar koruruz. Yaklaşık 2 yıl önce Belediye Meclisine Çavuşbaşı Mahallesi 3 pafta 7 parsel ve Çubuklu Mahallesi 28 pafta 185 ada 1 parsel alanlarının kamu yararı kararı alınması içim bir madde gelmişti. Biz de belediyenin gerçekten kamu yararına bir şeyler yapılacağını düşündük. Mahkeme bizi haklı buldu..
Belediyenin o zamanki imar planlarında tarımsal niteliği korunacak alan olarak tanımlı bu mutlak ve sulu tarım alanlarının sahibi olan Yüksel İnşaatla görüşerek, konut alanına çevirmeye çalıştığını gördük. Bunun sadece inşaat firması yararına bir çalışma olduğunu söyleyerek itiraz ettik. Yapılan açıklama şeytanın bile aklına gelmez. Bize imara açılacak olan yerin bir kısmının yol ve yeşil alana ayrılacağını, bunu kamu yararına olduğunu söylediler. AKP Grubu ve belediye başkanı tüm itirazlarımıza rağmen, kararı oy çokluğuyla meclisten geçirdi. Biz de başlattığımız hukuki mücadelede bugünlere geldik. Davamız nihayet sonuçlandı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi bizi haklı buldu. Belediyenin bu kararını iptal etti. Davamızda haklıydık ve kazanacağımızı biliyorduk. Yaklaşık 73 dönümlük tarım alanının rant uğruna inşaat alanına çevrilmesini engelledik.
” 

Mahir Taştan: Yücel Çelikbilek CHP sayesinde Başkan olmuştur.

Sayın Çelikbilek vatandaşlar CHP’ye neden oy verdiği için kahroluyormuş. Sayın Çelikbilek’in bu açılması Beykoz’da partimize oy veren tüm seçmenlerimize hakarettir. Kendisi unutmamalıdır ki, bugün herhangi bir siyasi parti sayesinde belediye başkanlığın yapıyorsa bunu CHP’ye borçludur. Çok partili sitemi bu ülkeye CHP getirmiştir. Demogoji yaparak halkımızın verdiği oyu küçümsemeyin. Eğer yalan arıyorlarsa, 2009’dan bu yana Beykoz için olan vaatlerini gözden geçirsinler. Kendisi vaatlerini yerine getirmediği için kahrolsun. Batırmayı düşündüğü Paşabahçe Gemisi’ne kahrolsun. Beykoz’u işsiz kenti haline getirdiği için kahrolsun. Bunlar gibi birçok neden sayabiliriz. Derhal partimize oy veren vatandaşlardan özür dilemeliler. Kendisi CHP’nin kurduğu sistem sayesinde Başkan olmuştur.
Eğer açıklamazsa müfteridir..

Ak Parti İlçe Başkanı referandum sürecinde sahayı yalanlarla kirlettiğimizi iddia ederek, kendi partisindeki sıkıntıların üzerini örtmeye çalışmış. Bu acınası bir durumdur. Kendisi sahada olmadığı için yorum yapıyor. Sanıyorum ki, ya mazotu bitti ya da ihale takip ediyordu. Bizim yaptığımız çalışmalar bellidir. Bizim üzerimize yaptığı bu sözlerine açıklama getirmelidir. Eğer açıklamazsa, müfteridir.