5 Temmuz 2017 00:22

BELEDİYE MECLİSİNDE SAHİLLERE MERDİVEN POLEMİĞİ !

Beykoz Belediyesi Meclisi Temmuz Ayı ilk toplantısını, Meclis binası yenileneceği için Başkanlık toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Beykoz Belediyesi Meclisi Temmuz Ayı ilk toplantısını, Meclis binası yenileneceği için Başkanlık toplantı salonunda gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde gazetemiz Beykoz Aktüel’in gündeme getirdiği ”Beykoz’un sahillerinde ki merdiven eksikliğinin tehlike saçması” konusu Meclis gündemine oturdu. CHP Grup Başkanı Hakkı Emanet hem yerel basında hem de sosyal medya da konunun halk tarafından takip edildiğini belirten konuşmasında şunları ifade etti.
CHP Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet: Tekerlekli sandalye milli takımımızın Avrupa şampiyonluğunu kutluyorum. Beykoz halkının istek ve taleplerine duyarlı bir şekilde yaklaşmamız gerekir. Bir yerel medya da konu olan sahillere merdiven haber sosyal medyada da büyük destek gördü. Beykozlular sahillere merdiven istiyor. Bu konunun da kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.
CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün: 55 km sahilimiz var. Denize girilip çıkılması için bir merdiven bile eklenmedi. İnsanlar yüzmek istiyor bu sorunların giderilmesi gerekir. Halkın istekleri geri çevrilmemeli. Bir merdiven eklemek bu kadar zor olmamalı..
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: 55 km değil 42 km sahilimiz var. Merdiven eklenir fakat orada güvenli bölge olması gerekir. Farklı problemler olabilir ondan dolayı iyi düşünerek hareket etmek gerekir. Yine de vatandaşlarımız neyi isterlerse biz ona göre davranırız.
 
Konu konuşulurken söz hakkı alan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, bölgenin yüzme alanı değil yürüyüş yolu olduğunu ifade etti. Burunbahçe’ye 2, Beykoz’un diğer bölgelerine de 2 olmak üzere toplam 4 merdiven eklediklerini söyledi. Meclis görüşmelerinden sonra Burunbahçe’ye giden Grup Başkanı Hakkı Emanet öncülüğünde ki Meclis Üyeleri, merdiven eklenmediğini ifade ettiler.