8 Aralık 2016 12:37

BELEDİYE MECLİSİ’NDE BEYTAŞ GERGİNLİĞİ

Beykoz Belediyesi Meclisi Aralık ayı toplantısının ikinci birleşimi, Meclis Başkanvekili Manolya Demirören başkanlığında gerçekleşti.

Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından raporların oylamasına geçildi. Oylamalar yapılarak onaylanan raporlar şunlar:

1) 1 adet geçici işçi vizesi ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu
2) Sözleşmeli Personel İşleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu
3) İlçemizde sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili Belediyemiz ile İBB arasında; İBB’ye ait ”Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanının kullanımına ilişkin ortak hizmet protokolü” hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

Raporların oylanmasından sonra gündem dışı söz alındı. Meclis üyelerinin hararetli tartışmalarında kimin neyi söylediğini ayırt edemediğimiz için mecliste ki BEYTAŞ tartışmaları ile ilgili videoyu yükledik. Meclis görüşmelerini takip edenler arasında CHP Beykoz İlçe Yönetici Elif Karakoç Çelik, Mali Müşavir Cemal Sataoğlu, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Boğazın Yargıçları grubunun büyüklerinden İbrahim Burak Durmaz‘da vardı. 

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi: 
1- Mülkiyeti Bezmi Alem Valide Sultan Vakfına ait Beykoz Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Veykoz İlçesi, Yalıköy Mahallesi, 67 pafta, 476 ada, 1 parsel sayılı 15.273,00 metrekare yüzölçümlü taşınmaz hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi. 

Teklifler Hukuk Komisyonuna gönderildi.