7 Şubat 2017 15:41

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat Ayı çalışmaları, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşen toplantıyla başladı.

Mecliste öncelikli olarak 06 Ocak 2017 tarihli tutanak gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi. Ardından teklifler ve gündemde olmayan müdürlük teklifleri ilgili komisyonlara gönderildi.
 
I. Etap 1/1000’lik İmar Planları Mecliste
 
1/1000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 1. Etap hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İmar Komisyonuna, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bakım Onarımı hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Plan Bütçe Bütçe Komisyonuna sevk edildi.
 
Kardeş Şehir Tunceli İli Pertek İlçesinde kafeterya için projelendirme çalışması yapılabilmesi hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, Beykoz İlçesinde yapılacak okullara avan-uygulama projesi hazırlanması hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.
 
Atık Yönetimi ile ilgili ihale dosyası hazırlanması ve süresi hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna gönderildi.
 
Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, emniyet hizmetlerinde kullanılmak üzere araç tahsisi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna havale edildi.
 
Söz hakkı alan CHP Meclis Üyesi Aydın Düzgün, ”Kavacıkspor’un Süper Amatör Lige çıkmasını, Beykoz 1908 ve Paşabahçe’nin de Klasman Gruplarına kalmasını kutlarım. Beytaş bugün itibariyle sahildeki faaliyetlerini durduruyormuş. Burada 8-10 arkadaşın iş akdi sona eriyormuş. Yazık günah değil mi? Beykoz Belediyesi 8-10 kişiye bakamıyor mu? Diğer bir konu da Rüzgarlıbahçe’de Bayramoğlu Döner’in yanında Belediyemizin bir arsası var. Bu arsayı otopark olarak Beytaş veriyor diye biliyorduk ama duyduğumuz, aldığımız bilgilere göre bir meclis üyemiz burayla ilgili tasarrufta bulunuyormuş. Bununla da ilgili bilgi verirseniz sevinirim” ifadelerini kullandı.

Başkan Çelikbilek Düzgün’ün bu sözlerine şöyle yanıt verdi; “Doğrudur Beytaş’la ilgili çalışmalar devam ediyor, Beytaş’ta çalışan arkadaşlarımızın da hakları-hukukları ne ise kendilerine verilecektir. Eğer siz bu konuda çok hassas iseniz bu arkadaşlarımızın bir işe yerleştirilmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelince; Rüzgarlıbahçe’deki otopark konusunda eğer bildiğin bir şey var ise daha açık söyle. Buradaki bütün meclis üyelerini töhmet altında bırakmadan, muhatabının ismini söyle ki onun da bu konuda söyleyecek bir şeyi olabilir.”

Aydın Düzgün; “Tuncer Dede’nin ismi geçiyor.  

Tuncer Dede, “böyle saçma bir soruyu Aydın bey burada sorduğu için ben Aydın beyi kınıyorum. Adı geçen yerde Beytaş faturalı kiralamasını yapmıştır. Beytaş’tan bu kiralama ile ilgili evraklar talep edilebilir. Benim Bayramoğluyla tek alakam hemşerim olmalarıdır. Bunun dışında hiçbir alakam yoktur. Olan namerttir, şerefsizdir, namussuzdur” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Bir sonraki meclis toplantısı 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak