5 Aralık 2016 15:31

Belediye Meclisi Toplandı

Beykoz Belediyesi Meclisi Aralık ayı toplantısının ilk birleşimi yapıldı. Meclis toplantısı Hilvan’da ki açılışlardan gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.

Teklifler ve rapor ele alınarak ilgili komisyonlara gönderildi. Sonrasında ise gündemde olmayan önergeler görüşüldü.

Gündem dışı söz alan AK Parti ve CHP Grup temsilcileri, 5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkı Kazanması, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla açıklamalar yaparak, temennilerde bulundular. Bu konuların dışında Meclis Üyesi Okan Uzun’un vermiş olduğu önerge etki oluşturdu.


Meclis Üyesi Okan Uzun:
Sayın Başkanım Sayın Meclis Üyeleri, Beykoz halkımız ve Değerli Basın mensupları iyi haftalar ve iyi bir meclis geçirmemiz dileğiyle sözlerime başlıyorum. Adana Aladağ’da Ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 11 öğrencimiz ve 1 öğretmenimiz büyük bir ihmal sonucu can vermiştir ve bu acı içimizi hep yakmıştır. Hayatını kaybedenlere rahmet, ailelere ve milletimize sabırlar diliyorum. Sayın Başkan ve Sayın Meclis üyeleri buradan bizlere görev düşmektedir. Beykoz’da kaç tane yurt vardır? Bu yurtların ruhsatları var mıdır? Bu yurtların yangın merdivenleri var mıdır? Bu yurtlar düzenli olarak denetleniyor mu? Önergemi başkanlık makamına arz ederim.


Oy birliğiyle kabul edilerek ilgili komisyonlara gönderilen müdürlük teklifleri:
Sözleşmeli Personel İşlemleri hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve İlçemizde sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili Belediyemiz ile İBB arasında; İBB’ye ait ‘‘Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanının kullanımına ilişkin ortak hizmet protokolü’’ hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Soğuksu Mahallesi Köşk Sokak adresinde bulunan parkın adının ‘‘Aşık Şenlik Parkı’’ olarak isimlendirilmesi hakkındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teklifi, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna sevk edildi.

2017 Çalışma Takvimi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi ve Meclis Başkan ve Meclis Üyeleri Huzur Hakları hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi ise teklif karar olarak meclisten geçti.

Tekliflerin görüşülmesinin ardından, gündemde olmayan müdürlük teklifi olan, Beykoz Belediyesi Kurumsal Kimlik Kılavuzunun onaylanması hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonu ile Kültür Komisyonuna gönderildi.

5 Aralık Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesi dolayısıyla, AK Parti İlçe Kadın Kolları tarafından, meclisteki kadınlara çiçek takdim edildi.

 

Bir sonraki meclis toplantısı 7 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.