6 Ocak 2017 17:03

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Beykoz Belediyesi Meclisi Ocak Ayının Üçüncü Birleşimi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.

Ocak ayının son toplantısında, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. CHP ve AK Parti Grubu Meclis üyeleri söz alarak son günlerde meydana gelen terör olayını kınayan  açıklamalarda bulundular.Ardından 04 Ocak 2017 tarihli tutanak gündeme alınarak, oy birliğiyle kabul edildi. Gündeme verilen raporlar ve gündemde olmayan müdürlük teklifinin görüşülmesiyle devam etti.    Sonrasında ise meclise sunulan raporlar olan; Sokak isimlendirilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu, Emniyet hizmetlerinde kullanılmak üzere araç tahsisi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu, Avan Proje hazırlanması talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,  oy birliğiyle kabul edildi.

 

Gündem dışı söz alan CHP grubu üyelerinin verdiği, Polonezköy’de Belediyeye ait taşınmazlarla ilgili alınan kiraların düzenlenmesi, Kılıçlı Mahallesi’nde İSKİ ihale hattının olmadığını ve yapılmasını, İshaklı Mahallesi’nde bulunan derenin ıslah edilmesi, Elmalı Mahallesi Keser Caddesi’nde Köybaşı otobüs durağının kaldırıldığını, mahalle sakinlerinin mağdur olmaması için tekrar yapılmasını belirten önergelerinin ele alınması oy birliğiyle kabul edildi.

 

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, Maddi Destek Talebi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi ise teklif karar olarak kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 6 Şubat 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak.