28 Kasım 2018 15:27

BEKA Derneği Şehitlerimizi Unutmadı!

BEKA Derneği Beykoz’da vatanımızın BEKA’sı için canlarını feda eden şehitler için Kuran-ı Kerim programı düzenledi.

Kısa adı BEKA olan ve genel başkanlığını Mustafa Alpay’ın yaptığı Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği, Beykoz’daki  Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde ikindi namazını müteakip aziz şehitlerimizin ruhları için Kur’an – ı Kerim programı düzenledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda şehitlerimizin aziz ruhların Kur’an okunup dualar edildi. Duygulu geçen program sonrası vatandaşlara lokma dağıtıldı.

‘Vatanımızın BEKA’sı için canlarını feda eden kahramanları andık’

Ellerin şehitler için semaya kalktığı program sonrası konuşan BEKA Derneği Başkanı Mustafa Alpay ; ‘Vatanımızın ve devletimizin BEKA’sı canlarını feda eden Aziz şehitlerimizi anmak ve onların saadet içerisinde ki ruhlarına Kur’an – ı Kerim ikram etmek için bir araya geldik. İmam – hatiplerimiz tarafından okunan Yasin Suresi ve güzel kasidelerle bu güzel manevi iklimi idrak ettik. Katılan herkesten Allah razı olsun. Yine Aziz şehitlerimizin  hayrı için lokma döktürüp vatandaşlarımıza ikram ettik. İnşaAllah cenabı Allah tüm şehitlerimizi makamı âliye yükseltsin. Ordumuzu ve güvenlik güçlerimizi muzaffer kılsın. Her daim onların duacılarıyız ve yanlarındayız.’ Dedi.