14 Eylül 2018 13:48

BEKA Derneği Dur Durak Bilmiyor!

Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği (BEKA) Genel Merkezi’nde ilki gerçekleştirilen gündem buluşmalarının konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı oldu.

Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği (BEKA) Genel Merkezi’nde ilki gerçekleştirilen gündem buluşmalarının  konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı oldu.

Milli ve manevi değerlerine bağlı, beşeri ve iktisadi kalkınmayı hızlandıracak genç kadroların yetişmesi şiarıyla yola çıkan BEKA Derneği gündem oluşturacak seminerlerinin ilkini Beykoz’daki dernek genel merkezinde gerçekleştirdi. ‘Gündem Buluşmaları’ ismiyle  15 günde bir önemli isimlerin ağırlanacağı seminerlerin ilk konuğu AK Parti 27. Dönem İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı oldu.

BEKA Derneği’nin davetinden dolayı konuşmasına teşekkür ederek başlayan  Milletvekili Çamlı , millet olarak zor bir sınavdan geçtiklerini, Siyonist güdümlü Emperyalistlerin 15 Temmuz’da tankla tüfekle yapamadıklarını şimdi döviz manipülasyonu ile denediklerini; birlik ve beraberlikle  bugünleri de atlatacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Vekil Çamlı; ‘15 Temmuz’da yaşananları dün gibi hatırlıyoruz. Tanka kafa atan bir milleti dövizle durduracaklarını sanıyorlar. Bugünleri de atlatacağız Allah’ın izniyle. Burda önemli olan birlik ve beraberlik içinde çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz’ dedi.

Çamlı: ”Milliysen Başımızın Üstünde Yerin Var”

Bu zor dönemde en önemli kıstasın milli olmak olduğunu belirten AK Partili Çamlı; ‘Lazı, Kürdü, Çerkezi kökeninin hiçbir önemi yok. Önemli olan milli misin, yerli misin? Milli isen hristiyan da olsan Hindu da olsan bizim için önemi yok. Bu millet için Türkiye için çalışan üreten milli ve yerli olan herkesin başımızın üstünde yeri var’ ifadelerini kullandı.

BEKA üyelerinin sorularını da içtenlikle cevaplayan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı konuşmasının sonunda BEKA Derneği’nin misafirperverliğinden memnuniyetini dile getirerek; ‘Dernek başkanımıza ve bütün BEKA’cılarımıza gösterdikleri ilgi ve duyarlılık için teşekkür ederim.  BEKA Derneği’ne çalışmalarında da başarılar dilerim. Allah mahçup etmesin’ dedi.

Başkan Alpay: ”Gündem Buluşmalarında Önemli İsimleri Ağırlayacağız”

BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay ise program sonrası yaptığı açıklamada Ahmet Hamdi Çamlı gibi tecrübeli bir siyasetçi ağırlamakla ilkini gerçekleştirdikleri  Gündem Buluşmaları’nda bundan sonrası için de  siyaset ve medya dünyasından çok  önemli misafirleri ağırlayacaklarını belirtip BEKA Derneği’nin kısa zamanda ses getirecek projelere imza atacağını belirtti.

 

Etiketler: