1 Kasım 2018 04:51

BEKA Derneği Beykoz’da Vali’yi Ağırladı!

Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği (BEKA), tarafından her ay gerçekleştirilen “ Tecrübe Konuşuyor “ programının bu ayki konuğu, Merkez Valisi Musa Işın oldu.

Kurulduğu günden beri gerçekleştirdiği kültürel etkinliklerle Türkiye’de adını duyuran BEKA Derneği, yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra “ Tecrübe Konuşuyor “programıyla da Türkiye’nin önde gelen önemli  şahsiyetleri, sevenleriyle bira araya getiriyor.  Derneğin bu ayki konuğu çok uzun yıllar Türkiye’nin bir çok ilçesinde kaymakamlık ve çeşitli görevlerde bulunmuş, Halen İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevine devam eden Merkez Valisi Musa Işın oldu.

BEKA Derneği genel merkezinde gerçekleştirilen söyleşiye dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkanı Mustafa Alpay Anadolu“Bugün derneğimizde otuz yıllık devlet tecrübesiyle çok güzel işler yapmış değerli büyüğümüz Vali Musa Işın’ı konuk ediyoruz. Derneğimizde iş adamları olduğu gibi, bürokrat arkadaşlar da var.  Eminim bu gece sayın valimiz Musa Işın’ı dinledikten sonra hayata bakış açıları değişecektir. Bu tarz tecrübe programlarını düzenlemeye devam edeceğiz. Bugün ayrıca Sayın Valimizin kaleme almış olduğu “Kürtlerin PKK ile imtihanı” kitabını da konuşup inşallah Sayın Valimize imzalatacağız” dedi.

Merkez Valisi Musa Işın ise, ”Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği’nin düzenlemiş olduğu programa katılım sağladık. BEKA derneği çok güzel işlere imza atıyor. Çok ciddi bir dinamik insanlık topluluğu bu dernekte hakim. Hepsini yürekten tebrik ediyorum. Bugünkü konferansta bürokrasiyi konuştuk ve kaleme almış olduğum, “Kürtlerin PKK ile imtihanı” kitabını konuştuk. Yazmış olduğum bu kitap şimdiye kadar PKK ile yazılmış kitaplardan farklıdır. Bu alanda birçok k itap yazılmıştır, lakin ben bu kitapta PKK’nın kürtlere yapmış olduğu zülmü, katliamları , kürtlere ters düşen ideolojisi düşüncesi ve PKK’nın asla kürtleri temsil etmediğine dair çok somut verilerle yola çıkarak kitap hazırladık. Kitabımızın ikinci baskısı da  tükenmek üzere, şuan üçüncü baskıya hazırlanıyor. Umarım ki özellikle kürt vatandaşlarımız bu kitabı okuyarak PKK’nın kendilerine, ne kadar uzak olduğunu, hatta düşman olduğunu, PKK’nın kürtlere yapmış olduğu katliamları, PKK’nın kürtlerin mukaddes gördüğü din,namus,haysiyet,şeref, can ve mal güvenliklerine ne kadar büyük bir tehdit olduğunu ve zarar verdiğini somut delillerle, belgelerle göreceklerdir. PKK’nın bu cani ve iğrenç yüzünü özellikle kürt kardeşlerimiz bu kitabı okuduklarında çok açık bir şekilde göreceklerdir” dedi.

Etiketler: