22 Nisan 2020 21:39

BEDES, Sağlık çalışanlarının yanında!

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) her zaman ki gibi, dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte yine duyarlı davranarak bu kez de sağlık çalışanlarına yönelik bir dizi çalışmalar yaptı.

BEDES, Sağlık çalışanlarının yanında!

Başkanlığını İBB ve Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel’in yapmış olduğu Beykoz Eğitime Destek Derneği, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karar doğrultusunda evlerde uzaktan eğitime başlayan ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitimlerinden geri kalmamaları için evlerinde birden fazla televizyonu olan ailelerin bağışladıkları televizyonları ulaştırarak başarılı çalışmalarına bir yenisini daha eklemişti.

BEDES bu kez de ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu süreçte aile hekimlerine ve sağlık çalışanlarına verilmek üzere çeşitli sağlık ürünlerini Aile Sağlığı Merkezlerine ulaştırdı. Dernek Başkanı Gülay Demirel, konuya ilişkin yapmış olduğu konuşmasında” Gerek siyasi kimliğimin, gerekse sivil toplum kimliğimin bana yüklemiş olduğu sorumlulukla, ülkemizin içinde geçtiği bu zorlu süreçte ilçemizdeki tüm aile hekimlerine ve sağlık çalışanlara daha güvenli ve koruyucu önlemlerle çalışmaları için hazırladığımız sağlık setlerini Aile sağlık merkezlerine ulaştırdık.

“En zorlu günler de bile toplum sağlığı İçin büyük özveri ile çalışan Aile hekimlerimize ve birimde görevli tüm sağlık çalışanlarına minnettarız. Beykoz Devlet Hastanesi’ne yaptığımız 400 TTP2 maske bağışı ile onlara destek olmaya devam edeceğiz. Dayanışmaya, moral ve motivasyona en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde nöbetçi sağlık çalışanlarına motivasyon yemeği sunduk. Bu desteklerimiz pandemi sürecince artarak devam edecektir” açıklamasında bulundu.