• 29 Ocak 2017 23:12

  BBP BEYKOZ KONGRESİ HAYIRLI GEÇTİ

  BBP Beykoz İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Kongrede tekrar Melih Perçin Başkan seçildi. Referandumda ”hayır” diyeceklerini açıkladılar.

  Referandumla ilgili; BBP İllçe Başkanı Melih Perçin, Beykoz BBP İlçe Teşkilatının ve Alperenlerin ‘hayır’ diyeceğini açıkladı.Bir önceki dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten Melih Perçin tek aday olarak girdiği ilçe başkanlığı seçimlerinde, katılan bütün delegelerin oyunu alarak yeniden Beykoz İlçe Başkanı seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede ilk sözü kongre Divan Kurulu Başkanlığını da yürüten Bilgehan Murat Miniç aldı.
  Konuşmasında gündemi değerlendiren Miniç, Büyük Birlik hareketinin bir ihlas hareketi olduğunu, kişilerin çokluğu ile değil iman ile hareket etmeyle hakkaniyetin merkezi olduğunu belirtti. Referanduma ve 2019 yerel seçimlerine seçilen bu yeni yönetimin altında girileceğini belirten Bilgehan Murat Miniç;
  ”Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Korkaklığa geçit vermeyeceğiz” şeklinde sözlerini sonlandırdı.
  Daha sonra kürsüye gelen BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin sözlerine Cemil Meriç’in sözleriyle başladı.
  ”Zulmün olduğu zamanlarda tarafsızlık, namussuzlukturdiyen Perçin kongrenin hayırlara vesile olmasını diledikten sonra şunları söyledi; “Şu anda ülkemizde OHAL olduğundan çifte hukuk söz konusu. Yargı bağımsızlığı söz konusu değil. Müthiş bir bilgi kirliliği söz konusu. Siyasetin buhranlı dönemlerinde ortaya çıkıp inisiyatifi ele alarak milletin vicdanı olmak çok önemli. BBP bu inisiyatifi almak için ne gerekiyorsa yapacaktır… Türkiye’nin 1877 den beri tam 139 senelik parlamenter sistem tecrübesi vardır. Akp iktidarı anayasanın hangi maddesinden memnun değildir? Değiştirmek istedikleri bütün maddeleri değiştirdiler. Sadece Abdullah Gül Cumhurbaşkanı iken bir tane yasayı veto etti. O da şike yasası… Başkanlık sistemi ABD dışında hiç bir ülkede başarılı olamamıştır. ABD’nin başarısı ise demokrasi kültürüne, yurttaşlık bilincine ve en önemlisi federal bir sisteme sahip olmasıdır. ABD’de katı bir şekilde kuvvetler ayrılığı ilkesi vardır. Başkan hiç bir şart altında meclisi kontrol edemez ve feshedemez. Başkan tüm kararlarını meclis onayına sunmak zorundadır… Üniversitelerde öğretim üyeleri rektör seçimlerinde oy kullanarak rektör seçiyorlar. En çok oy alan 6 adayı YÖK 3’e indirip Cumhurbaşkanlığına sunuyordu. Cumhurbaşkanı bu 3 adaydan birini atıyordu. Ohal KHK’ları ile bunu da ortadan kaldırdılar. Artık Cumhurbaşkanı istediğini atayabiliyor. Tahammülsüzlüğe bir bakın… Basının baskı altında olduğu bir ülkede vatandaşın bilgi alma hakkı elinden alındığı için referandumda vereceği karar tartışılacaktır. Sağlıklı karar veremeyecektir. Tıpkı 82 Anayasasında %92 eve oyu verdiği gibi. Bu yüzden biz getirilmek istenen ve terör, ekonomi, işsizlik gibi daha bir sürü konuda neye çare olacağı belli olmayan bu başkanlık tasarısına biz BBP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Alperenleri olarak ‘hayır’ diyeceğiz.”
   

  Melih Perçin’in yönetiminde ise şu isimler yer aldı:

  Melih Perçin

  Özer Güneş

  Hasan Demircan
  Yaşar Develioğlu

  Kamil Mustafa Bağcılar

  Hasan Gültekin

  Yılmaz Güneş

  Serdar Altınbaş

  Süleyman Yıldırım

  Cem Gülay
  Mehmet Cengiz Gülay

  Muammer Atmaca

  Mehmet Kaya

  Hüseyin Uygur

  Süleyman Çetin

  Ergin Uygur

  Hasan Şimşek

  Hüseyin Yağız

  Naim Kaya
  Ertan Yanık

  Murat Türkcanlı

  Cemal Ergin

  Levent Behzat Erkul

  Gürbüz Önder

  Soydan Emanet
  Fahri İpek

  Kemal Karaman

  Onur Yılmaz

  İsmail Özcan

  İhsan Akbulut

  Sedat Kaya

  Yahya Tokat

  Hayati Aydoğdu

  Ersin Yazıcı

  Ersin Dursun

  Hasan Alkış

  Mehmet Yangöz

  Coşkun Türe
  Alparslan Bulut

  Mustafa Konak