25 Temmuz 2021 16:22

Başkan Murat Aydın’dan Yenimahalle’de sarı alan mesaisi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Yenimahalle’de ki sarı alan davası ile yakından ilgileniyor.

Başkan Murat Aydın’dan Yenimahalle’de sarı alan mesaisi

Beykoz Yenimahalle’de mahalle yüzölçümünün yaklaşık 5’te 2’sini kapsayan alanlarla ilgili mahkeme yıllardır vatandaş lehine sonuçlanmıyor. 15 Temmuz’da en çok gazi veren, Devletine düzenli vergisini ödeyen, yolu elektiriği suyu bağlanan, yaklaşık 40 yıldır bölgede oturan vatandaşlarda, tedirgin bekleyiş devam ediyor.

Osmanlı tapusu ile hak iddia ediyorlar!

2-B’de yer alan ve sarı alanlar olarak belirtilen yerlerde 40 yılı aşkın süredir oturan vatandaşlar, Osmanlı tapusu olduğu iddia edilen kişilerle mahkemelik. Konunun mahkemelik olmasından dolayı bölgedeki halk, imar affına da başvuramamıştı. Bölgedeki vatandaşlar Devletin ve ilgili mahkemenin vatandaşı mağdur etmeyeceğine inanırken, tedirginlik her geçen gün artarak devam ediyor.

Başkan Murat Aydın kolları sıvadı

Yenimahalle’de yaklaşık 5 bin kişiyi ilgilendiren mahkeme süreci ile ilgili Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yoğun mesai harcıyor. Belediyede ilgili birimleri özel olarak yönlendiren Başkan Aydın, konunun önü, arkası ve detaylarıyla ilgili kapsamlı çalışma yürütüyor. Hukukcularla da istişare ettiği belirtilen Başkan Aydın, bölgede yaşanan tedirgin bekleyişle ilgili üst düzey isimleri bilgilendirdiği öğrenildi. Vatandaşın hakkı olan ve mahkeme sürecinin hakkaniyet ölçüsünde vatandaş lehine sonuçlanması için yoğun mesai harcayan Aydın, edinilen bilgilere göre konu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar herhangi bir paylaşımda bulunmuyor.

Yenimahalle, Başkan Murat Aydın için referans olacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beykoz’a aday yapılan Murat Aydın’dan vatandaşın beklentisi var. Başkan Murat Aydın’ın Yenimahalle’de gücünü ve etkisini hissettirmesi hem bölge halkı açısından hemde tüm Beykoz’da oldukça etki uyandıracak. Beykoz’un sorunlarının bir bir çözümü açısından Yenimahalle’deki mahkeme emsal teşkil edecek.