5 Mayıs 2021 17:28

Başkan Murat Aydın Çavuşbaşı halkını rahatlattı

Çavuşbaşı’nda su havzasında kalan yerler için ferahlatan haber Başkan Murat Aydın’dan geldi.

Başkan Murat Aydın Çavuşbaşı halkını rahatlattı

Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu girişimle, su havzasında kalan yerlerin yetki devri yerel yönetime geçmişti. Hanelere fiyat çıkartılıp tek tek tebligat gönderilmişti. Vatandaşlar ise fiyatları yüksek bularak, oluşan bu duruma ve kendilerini yalnız bırakan AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a tepki göstermişti.

İlgili haber: 553 villa öz evlat Çavuşbaşı halkı üvey evlat mı?

Müjdeli haber Başkan Murat Aydın’dan geldi

Bölge halkının tepkisini dikkate alan Başkan Murat Aydın, gereken talimatı zaman geçmeden verdi. Bölge halkının ileri gelenlerinden edindiğimiz ve Belediye yetkililerinden teyit ettiğimiz bilgilere göre, Beykoz Belediyesi tebligat süresini uzattı. 3 ay olan ödeme süresini süresiz olarak uzatan Beykoz Belediyesi’nin ayrıca %30’a varan indirime gitmesi de bekleniliyor.

Hanefi Dilmaç komşuları için ilgisiz kaldı

Şahsi kredisini ihalelerde ve özellikle kurban ihalelerinde kullanan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte komşuları için topa girmekten imtina etti. Hanefi Dilmaç, Baklacı Mahallesi’nde korona mezarlığına karşı çıkan komşularına goygoycular diyerek hakaret etmişti.

Hanefi Dilmaç’ın o cümleleri: İBB tarafından Baklacı Mahallesi’nde Korona Mezarlığı yapıldı hepiniz de haber yaptınız. O zaman ilçe Başkanı olarak bana çok yüklenildi. Vali beyin talimatıyla İBB Mezarlık Daire Başkanı, Kaymakam bey, Aydın Düzgün ve ben toplantı yaptık. Benim için en kolayı bunu siyasi malzeme olarak kullanıp goygoycuların önüne geçer, burası olmaz diyerek İBB’yi protesto ederdim. AK Parti’nin en yüksek oy aldığı yere koronavirüs mezarlığı yaptırılıyor diye yaygara çıkarabilirdim. Ama yapmadık. (Yerel basınla toplantı)