28 Temmuz 2021 22:16

Başkan Murat Aydın bürokrasiyi aşabilecek mi?

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz’da 3. yılını doldurmak üzere. Peki bürokratik engeller aşılacak mı?

Başkan Murat Aydın bürokrasiyi aşabilecek mi?

Uzun yıllar Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Başkan Murat Aydın, Beykoz’da 2 yılını geride bıraktı. Beykoz Belediye Başkan adaylığı döneminde, “Gerekirse Beykoz için hapis yatacağım” diyen Başkan Aydın’ın sözleri bir kesim tarafından şov olarak algılanmıştı. Peki Başkan Aydın bu sözleri niçin kullandı?

Beykoz sahilleri bir imza oldu!

Beykoz Belediyesi’nin karşısında bulunan Beykoz sahilleri, İBB’den yetki alınarak Beykoz Belediyesi tarafından yeniden düzenlendi. Oldukça güzel görünüme kavuşan sahilde, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bürokrasiyi birçok noktada aşan Başkan Aydın ve ekibi, sahil çalışmalarını uzatmakta kararlı. Bürokratik engeller aşıldıkça ortaya çıkan Beykoz görüntüsü, vatandaşları da mutlu ediyor.

Ormandan alındı yola eklendi

Beykoz Yenimahalle’de orman yolunun dar olmasından dolayı sık sık vatandaşlar tepki gösteriyor ve düzenleme yapılmasını istiyordu. Bölgede, 350 metre uzunluğunda 2’şer metre genişliğinde ormandan yer alınarak düzenli bir cadde planlandı. Beykoz Belediyesi ekipleri caddeyi genişleterek daha güvenli bir yol inşaa etti. Ormandan alınan bölgede ağaçlara zarar verilmezken, bürokrasinin aşılması birçok vatandaşın takdirini topladı.

Çubuklu’da dönüşüm süreci güven aşılıyor!

Beykoz Belediyesi BEYYAP aracılığıyla Çubuklu’da dönüşüm sürecini hızlandırdı. Eski Başkan rahmetli Yücel Çelikbilek döneminde belirli bir noktaya gelen görüşmeleri Başkan Murat Aydın ve ekibi, mutlu bir sonla sonlandırmak istiyor. Yaklaşık 300 vatandaşın yer sahibi olduğu bölgede, Beykoz Belediyesi’nin sunmuş olduğu teklifler yüzleri güldürdü. Sorunsuz bir dönüşümle Başkan Murat Aydın, Beykoz’da bu anlamda ilk imzasını atmaya hazırlanıyor.

Mahkemelik alanlarla ilgili hummalı çalışmalar!

Beykoz’da vatandaşların kamu yada kişilerle mahkemelik olduğu alanlar bulunmakta. Başta sarı alanlar olmak üzere birçok mahkeme sonuçlanmayı bekliyor. Başkan Murat Aydın’ın bu alanlarla ilgili vatandaş lehine olacak çalışmalar yapmış olması ise takdir topladı. Mahkemelerin vatandaş lehine sonuçlanması Beykozluların yüzünü güldürmeye yetecek.

Bürokratik engelleri bir bir aşan Başkan Murat Aydın, önündeki başka engelleri de aşabilecek mi? Bunu zaman gösterecek.