8 Aralık 2021 16:36

Başkan Murat Aydın BİSK’ten özür bekliyor

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile diyalog kuramadıklarını iddia etmişlerdi.

Başkan Murat Aydın BİSK’ten özür bekliyor

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) üyeleri geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında yaptıkları açıklamalarla gündeme bomba gibi düşmüşlerdi. BİSK üyeleri yaptıkları açıklamada Başkan Murat Aydın ile görüşme sağlanamadığını iddia etmişlerdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile diyalog kuramadıklarını dile getiren Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) üyeleri, Beykoz’da hiçbir STK’nın da Murat Aydın ile görüşemediğini iddia etmişlerdi.

Görüşme talepleri yalan çıktı

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Yönetim Kurulu üyeleri, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Beykoz Belediye Meclisi’ndeki parti gruplarını ziyaret etti

Özel gün dolayısıyla AK Parti grubunu da ziyaret eden BİSK heyeti, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a istek ve taleplerini iletti. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise geçtiğimiz günlerde kamuoyu açıklamasında bulunarak kendisi ile diyalog kuramadıklarını ve randevu alamadıklarını belirten üyelere sert tepki gösterdi.

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Yönetim Kurulu üyelerinin, Başkan Murat Aydın’dan 1,5 sene önce, pandemi döneminde randevu talep ettikleri onun haricinde ise bir taleplerinin olmadığı ortaya çıktı.

“Randevulu randevusuz herkese kapı açık”

BİSK heyeti ile konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, BİSK’in randevu talep etmeden bir kamuoyu açıklamasında bulunma tavrını doğru bulmadığını belirterek, “Belediye başkanından randevu istiyoruz, verilmiyor diyorsunuz. Özel kalemden randevu istediniz mi? Randevu istemeden randevu istedik, verilmedi diyorsunuz. Bu yapılan yanlışı düzeltin. Biz spor ile ilgili müdürlük kurmuşuz, her türlü desteği veriyoruz, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, her şeyi yapıyoruz. Yapmaya da devam ediyoruz. Randevulu da gelen randevusuz da gelen herkese kapı açık.” sözleri ile tepki gösterdi.

BİSK Genel Sekreteri İlker Güner ise yakın tarihte Özel Kalem Müdürlüğü’ne gitmediklerini, bir buçuk sene önce randevu talep ettiklerini doğruladı

“Belediye tesislerinden ücret alınmayacak”

Belediye Başkanı Murat Aydın ise “Tesislerden ücret alınıyordu. Dolaştığımda gençler ‘Biz para vererek oynuyoruz burada’ diyorlardı. Belediyenin tesislerinden ücret alınmadan yararlanılacak. Kulüplerimiz de elektrik, su, çay ve ısınma parası ödemeyecek. Formanı vereceğim, her şeyi vereceğim. Niye? Gençlerden para almayasınız diye.” şeklinde konuştu.

Kulüpler fatura ve malzeme parası ödemeyecek

“Neye ihtiyacınız varsa her şeyi vereceğiz” diyen Başkan Murat Aydın, “Orada kulübün kullanmadığı saatlerde tesis ücretsiz kullanılacak. Bu kadar. Kulübün kullanmadığı saatlerde, Beykozlu insanlar, yaşlısı ve genci oraya geldiği zaman bir kuruş para vermeden girecek. Kulüplerde kullanırken elektrik, su, ısınma ve çay parası ödenmeyecek, malzeme parasını da biz vereceğiz.” dedi.

”Yanlış söylemleri düzeltin!”

Konuşmaların ardından BİSK Genel Sekreteri İlker Güner, Belediye Başkanı Murat Aydın’dan yüzyüze randevu istedi. Başkan Murat Aydın ise basın üzerinden randevu istenilmeyeceğini, yapılan yanlış söylemlerin düzeltilmesinin ardından randevu talebinde bulunmalarını rica etti.

Murat Aydın ne yaptı? BİSK neden karşı çıkıyor?

Spor tesislerinin her türlü maddi ihtiyacını karşılayarak Beykozlu gençlerin ücretsiz spor imkânlarından faydalanmasının önünü açan Murat Aydın, belirtildiği üzere tesislerin ücretsiz olması yönünde karar aldı. BİSK üyeleri ise tesislerin halka ücretli olması yönünden ısrarcı tavrına devam ediyor.