9 Nisan 2020 13:20

Başkan Hanefi Dilmaç: ‘’Beykozluların emrindeyiz’’

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Aktüel Gazetesi’ne birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Dilmaç, hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak dedi.

Başkan Hanefi Dilmaç: ‘’Beykozluların emrindeyiz’’

Tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizde de hızla yayılan yeni tip koronavirüsüne karşı AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, gazetemiz aracılığıyla vatandaşlara ‘Evde kal’ çağrısında bulundu.

Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek için yayınladığı video ile evde kalma çağrısı yapan Başkan Hanefi Dilmaç, kritik bir süreçten geçtiğimizi ve bu süreç içerisinde vatandaşların evde kalmalarının önemine vurgu yaptı. Başkan Dilmaç, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi’nin evde kalan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için adeta seferber olduğunu ifade etti.

“Görev bize düşüyor, evde kalmamız lazım’’

Kurallara uyulması halinde salgının üstesinden gelineceğine inandığını kaydeden Başkan Dilmaç, “Sevgili Beykozlular, önemli bir süreci yaşıyoruz. Bütün dünya koronavirüsü ile mücadele ediyor. Bu süreçte talimatlara ve kurallara uymak her zamankinden çok daha önemli çünkü insan yaşamını derinden etkiliyor. Bildiğiniz gibi bu virüs dünyada büyük kayıplara neden oldu. Ülkemiz de şuan çok kritik bir aşamada. Özellikle bu hafta evlerimizde kalmamız çok önemli salgını yavaşlatmamız lazım. O yüzden görev bizlere düşüyor. Lütfen evimizde kalalım. Dışarıya çıkmamız gerekiyorsa iki metre mesafe kuralına mutlaka uyalım. Belediyemiz, Beykoz’da temizlik ve dezenfekte çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Hijyene her zamankinden çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Temas ettiğimiz her yere dikkat etmemiz lazım ve ellerimizi sık sık, en az yirmi saniye sabunla yıkamamız gerekiyor. Bu koşullara dikkat etmemiz takdirde inanıyorum ki bu hastalığı en az kayıpla atlatacağız ve normal yaşamımıza devam edeceğiz” dedi.

“Evde kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz’’

Sokağa çıkmalarına kısıtlama veya yasaklama getirilen yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları yalnız bırakmayacaklarını söyleyen Başkan Hanefi Dilmaç, vatandaşların taleplerini karşılamak için AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak gerekli tüm altyapıyı kurduklarını ifade etti. Başkan Dilmaç, “Evde kaldığımız süre içerisinde ihtiyaçlarımız olacaktır. Bu ihtiyaçların karşılanması için tüm alt yapıyı kurduk. Güzel günler gelecek ama bu bizim dikkatli olmamıza Beykoz halkının, İstanbul’un ve tüm Türkiye’nin dikkatli davranmasına ve eşgüdüm içerisinde ve kurallara uymasına bağlı’’ dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı olarak her Salı düzenlenen haftalık toplantılara, görüntülü olarak devam ettiklerini belirten Başkan Dilmaç, ‘’Gerekli özeni ve dikkati bizler de gösteriyoruz fakat hizmetten de bir adım geri durmuyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarında AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tüm birimleriyle halkımızın yanındadır ve emrindedir’’ ifadelerini kullandı.

Bu süreçte gazetecilik yapmanın ve doğru haberleri hızlı bir şekilde aktarmanın çok önemli olduğuna da değinen Başkan Dilmaç, ‘’Beykoz Aktüel Gazetesi ve haber sitesi uzun süredir Beykoz’u bilgilendirmektedir. Her zaman karşılıklı saygı ve sevgiyi koruyarak güzel diyaloglar kurduk. İlkeli yayıncılığınız için sizleri tebrik ediyoruz. Bu süreçte tüm basın camiasına teşekkürlerimizi sunuyoruz’’ dedi.