12 Ekim 2018 14:54

Başkan Çelikbilek: ”En İyi Aşureyi Biz Yapıyoruz”

Beykoz’da onlarca problem varken Başkan Çelikbilek yerel basınla aşure tanıtım toplantısı yaptı. Başkan Çelikbilek, ”En iyi aşureyi biz yapıyoruz” dedi.

Beykoz’da onlarca problem varken Başkan Çelikbilek yerel basınla aşure tanıtım toplantısı yaptı. Başkan Çelikbilek, ”En iyi aşureyi biz yapıyoruz” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Yakup Özbek, Manolya Demirören Tekin, Taceddin Aksu, Adem Çalışkan, Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Muzaffer Topcu, Destek Hizmetleri Müdürü Murat Gedik ve ilçedeki yerel basın mensupları katıldı.

70 Bin Kişilik Aşure İkramı Yapıldı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, aşurenin insanları birbirine yakınlaştıran çok özel bir nimet olduğunu vurgulayarak Muharrem Ayı vesilesiyle bu yıl ilçede 70 bin kişilik aşure ikram ettiklerini söyledi. Başkan Çelikbilek, Beykoz Aşuresi reçetesinin belediyenin mutfağında usta aşçıların emek ve tecrübesiyle elde edildiğini, tadı, kıvamı ve rengiyle kendine has olduğunu da ifade etti.

Başkan Çelikbilek: “Aşure Gönül Kapılarını Açar”

Başkan Yücel Çelkbilek: “Aşure gönül kapılarını açıyor, çok mübarek bir nimet. İnsanlarla irtibatınızı artırması da ayrı bir zenginlik. Biz de belediye olarak ilçemize özgü bir formül yapmak istedik. Aşuremiz belediyenin mutfağında aşçılarımızın emek ve tecrübesiyle elde edildi, tadı, kıvamı, rengiyle kendine hastır. En iyi aşureyi biz yapıyoruz. Bu yıl 70 bin kişilik aşure dağıttık. Aşuremize ilgi gösteren tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ediyoruz. Beykoz’a tüm hizmetlerimizi aşure tadında yapmayı Allah’tan temenni ediyoruz” dedi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Yakup Özbek de kısa bir konuşma yaparak Muharrem Ayının önem ve bereketini anlattı. Toplantı sonunda Beykoz Aşuresi tarifiyle birlikte yerel basın mensuplarına ikram edildi.