9 Ekim 2018 13:29

Başkan Çelikbilek: ”Beykoz’da Ekmek 1.25’tir”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçedeki pazar ve fırıncı esnafını denetledi. Zabıta ekipleriyle esnafı dolaşan Başkan Yücel Çelikbilek zam fırsatçılarına karşı denetimlerin sıkı şekilde süreceğini söyledi.

Paşabahçe’de semt pazarı ve fırınları dolaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek zabıta ekipleriyle tezgâhları denetledi. Tezgâhlardaki ürünleri inceleyen fiyat ve etiketleri kontrol eden Başkan Çelikbilek esnafa kuralları hatırlattı.  

Bazı tezgâhlarda ürünlerin faturaları ve satış fiyatları arasında fahiş fark tespit eden zabıta ekipleri haksız kazanç sağlayan esnafa ceza kesti. Ürünlerin tazelik, kalite, gramajlarını da kontrol eden ekipler kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Valilik Kararı Tebliğ Edildi

Fırıncı esnafına yapılan ziyaretlerde ise ekmeğin gramajı ve fiyatı konusunda valilik kararına uyulması tebliğ edildi. Pazar yerlerindeki fiyat denetimine belediye başkan yardımcıları da katıldı.  

Başkan Çelikbilek denetimlerle ilgili olarak: “Pazar yerleri ve fırınlar halkımızın temel gıda maddelerini aldığı mekânlardır. Buralarda satış yapan esnafımızın kurallara uyması gerekiyor. Halkımızın menfaatini korumak asli vazifelerimizdendir. Huzurlu bir ilçe için pazar yerlerinin denetimi devam edecek” dedi.

Başkan Çelikbilek bir fırında yaptığı konuşmada ise, ”Beykoz’da ekmek 1.25 tl’dir” ifadelerini kullandı.