13 Mayıs 2020 16:19

Başkan Bünyamin Korkmaz: İstihdam açığını turizmle kapatacağız!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz, Twitter hesabından açıklama yaptı. Korkmaz, “İstihdam açığını turizmle kapatacağız” dedi

Başkan Bünyamin Korkmaz: İstihdam açığını turizmle kapatacağız!

Beykoz’un başarılı Belediye Başkan Yardımcılarından biri olan genç isim Bünyamin Korkmaz, Beykozlulara Twitter üzerinden müjde verdi. Çok yakında diye vurgu yapan Başkan Korkmaz, “Ömrünü tamamlayan fabrikaların istihdam açığını turizmle kapatacağız” dedi.

Ömrünü tamamlayan fabrikalar hangileri ve kaç kişi çalışıyordu?

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz’ın söylemiyle ömrünü tamamlayan ya da bir şekilde kapanan, kapatılan fabrikalar: Beykoz Deri Kundura Fabrikası, Beykoz Şişe Cam Fabrikası, Paşabahçe Tekel Fabrikası, Halat Fabrikası…

Beykoz’da güçlü istihdam olanakları vardı. Beykoz’da sadece bu alanlarda, 10 bini aşkın kişi istihdam ediliyordu.

Başkan Bünyamin Korkmaz: Çok yakında…

Korkmaz, “Beykoz sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri ile turizmden hakkettiği payı, başladığımız alt yapı çalışmaları ile çok yakında almaya başlayacak. Ömrünü tamamlayan fabrikaların istihdam açığını turizmle kapatacağız. Önce sahip olduğumuz güzellikleri hatırlatma zamanı” dedi.

Çok yakında Elmasburnu Plajı açılacak!

Türkiye ve Dünya’da adeta turizm durma noktasına gelirken, araştırmacı gazetecilik gereği Beykoz Aktüel Haber soruşturdu. Beykoz’da çok yakın zamanda turizm ile ilgili neler olacak sorusuna cevap bulan Beykoz Aktüel Haber, 30 gün içerisinde  Elmasburnu Plajı’nın açılacağı bilgisine erişti.

Elmasburnu Plajı’nda kaç kişi istihdam edilecek?

Koronavirüs salgını öncesinde ki plana göre; Elmasburnu Mesiresi ilçe sakinlerine piknik, mangal ve deniz keyfini bir arada sunacaktı. Plajlara yasak gelir mi? Kapasite çeyrek oranda mı kullandırılır, şuanlık bilinmiyor.

Çok yakında açılması planlanan Elmasburnu Plajı’nda temizlik ve güvenlik personelleri dışında 12 vatandaşın istihdam edilmesi bekleniliyor.