26 Haziran 2022 14:27

Başkan Battal İlgezdi’ye Beykozlulardan teşekkür!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Tokatköy ve Beykoz halkının gönlünü fethetti.

Başkan Battal İlgezdi’ye Beykozlulardan teşekkür!

Tokatköy kentsel dönüşüm mağduru olan ve çoğunluğu AK Parti’ye oy veren vatandaşların; yerleriyle alakalı yürütmeyi durdurma kararı almalarına rağmen elektirik, su ve doğalgazı kesilmişti.

Ocakları tütmeyen, aşsız kalan Tokatköy halkı, yinede boyun eğmeyerek evlerini terk etmeyerek tarihi bir direnişe imza atıyorlar.

Başkan İlgezdi duyarsız kalmadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sık sık Belediye Başkanlarına uyarılar yaparak, “Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” ifadelerini kullanıyordu. Tokatköy Mahallesi için harekete geçen Başkan İlgezdi, ekibine talimat vererek 3 öğün yemek dağıtımı gerçekleştirmiş, düzenli yemek dağıtımı için gerekli altyapıyı sağlamıştı.

Konu ile ilgili Ataşehir Aktüel Haber’e konuşan Başkan Battal İlgezdi, “Bize oy versin vermesin, ilçemiz sınırlarında olsun ya da olmasın. Bir vatandaşımız yatağa aç giriyorsa burada bizimde mesuliyetimiz olur. Elektiriği, suyu, doğalgazı olmadığı için evinde aşı pişmeyen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Beykoz halkından Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür

Ataşehir Belediyesi tarafından alınan insancıl tavır sonrası Beykozlular sosyal medya hesaplarından teşekkür mesajları paylaştılar. Tokatköy’deki vatandaşlar ise, “Burada Belediye Başkanına ulaşamazken, gözümüz yaşlı kalırken Ataşehir Belediye Başkanı’nın insanların çaresiz kalmasına göz yummaması bizleri mutlu etti. Burada yıllarca bu partiye oy verdik biz. İnsan muamelesi görmek istedik, onu bile çok gördüler” ifadelerini kullandılar.

Başkan Battal İlgezdi ise konu ile ilgili taraf olmadığını, farklı ilçelerin iç işlerinin o ilçelerin konusu olduğunu fakat vatandaşların çaresiz ve aşsız kalmasına duyarsız kalmamanın insani bir sorumluluk olduğunu ifade ediyor.