10 Temmuz 2020 10:38

Başkan açıkladı: 3 gün süren sempozyuma 600 bin TL harcanmış!

Beykoz Belediye Meclisi’nde çıkan tartışma sonucu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın konuştu.

Başkan açıkladı: 3 gün süren sempozyuma 600 bin TL harcanmış!

Beykoz’da toplam 3 gün süren bir sempozyum yapılmış ve kaç para harcandığı bir türlü açıklanmamıştı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın  600 bin TL harcandığını, bu rakamlara başka hiçbir belediyenin bunu yapamayacağını ifade etti.

“Hangi Belediye bu fiyata böyle bir organizasyon yapabilir”

CHP’li Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun iddialarına cevap veren Başkan Murat Aydın, “Beykoz Sempozyumu ile yüzden fazla bilim insanı Beykoz’a gelmiştir. 16 kalem yaklaşık 600 bin liradır. Hangi belediye bu fiyata böyle bir organizasyon yapabilir. 3 milyona yapıldı diye algı oluşturmaya çalışıyorsunuz” dedi.

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Beykozlu vatandaşlar ise çarpıcı ifadeler kullandı. Beykozlu vatandaşlar, “Allah, başkanımızdan razı olsun. Milyonlar da harcanabilirdi. Sadece 600 bin TL harcanmış. Üstelik sadece 3 günlük. İstese 10 günlükte bir sempozyum yapabilirdi. Murat Başkan Beykoz için büyük bir şans. Beykoz sempozyumu yapıldıktan sonra kızım işe girdi. Beykoz’da işsiz kalmadı” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a bir destek de Beykozlu esnaflardan geldi. Beykozlu esnaflar, “Pandemi sürecinde zor günler geçirdik. Dükkânlarımız kapandı, iş yapamadık. 3 günlük sempozyuma harcanan para ile Beykoz’da 600 esnafın kirası ödenebilirdi. Olsun yine de güzel oldu. Beykoz sempozyumu ile Beykoz hareketlenecek ve biz çok iş yapacağız” ifadelerini kullandılar.