19 Haziran 2021 15:09

Barış Kanbur – Yamulan jantlar patlayan lastikler!

Barış Kanbur – Yamulan jantlar patlayan lastikler!

Barış Kanbur – Yamulan jantlar patlayan lastikler!

Beykoz’a Zeytinburnu’dan bir başkan geldi. Beykozluların oylarıyla da seçildi. Hoşgeldi, sefalar getirdi. Biz kimsenin topyekün savunucusu ya da düşmanı değiliz.

Yaklaşık 2 yıl bekledik, gözlemledik. Beykoz’un gelişimine katkı sunulacak mı? Sorunlar çözülecek mi? Uyuşturucu ilçemizden sökülüp atılacak mı? İmar ve tapu problemi çözülecek mi? İstihdam konusunda hangi adımlar atılacak? Bekledik… Bekledik ama elde var sıfır!

Rahmetli Başkan Yücel Çelikbilek’in Kanuni Kent Ormanı ve Karlıtepe mesiresini saymazsak yeni başkanın en büyük hizmeti Beykoz sahili oldu. Beykoz sahili kötü mü oldu? Sahiden çok güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Sosyal yardım, evde bakım, temizlik müdürlüğü ve veteriner işleri gibi birimler gerçekten güzel çalışıyor. Bu vesileyle Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal beye, Başkan Yardımcısı Manolya Demirören hanımefendiye, ilgili birimlere ve ekiplerine teşekkür ederim. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.

Bize yakışan hakkaniyetli olmaktır. Haklıya hakkını teslim edeceğiz. Birde Beykoz’un gerçeklerine dönmek gerekir. 5 yılda 15 yıllık hizmet denildi. Neredeyse 2 yılda 6 yıllık yıkım yapıldı. Kimisinin binası yıkılıyor, kimisinin de belediyede tanıdığı var galiba! Yıkımda bile adaletli değilsiniz beyler!

Beykoz Belediye Başkanı’na göre belki de Beykoz’un en büyük sorunu; buz hokeyi, bisikletlerin patlayan lastikleri ve jantlar sanırım. Belki de Beykoz’da ihaleler konuşulmasın, dağıtılmadığı iddia edilen balık ekmekler konuşulmasın diye bir yemdir bisiklet. Biz bisikleti konuşurken arkada neler oluyor? Bilemeyiz! Başkan bey bilir.

AK Parti’nin kredisi yeterince tüketildi. Partinin gücü ile bir yere gelenler, Beykoz’da partiye de topluma da yeterince yük oluyor. Birilerinin elini masaya vurması, bu kervanın Beykoz’da böyle gitmeyeceğini vurgulaması lazım. İnsanlar kan ağlıyor.

Ya yürekli olup duruş göstereceksiniz ya da ben bilmem büyükler bilir diyeceksiniz! Tercih sizin… Sözlerimi Üstad Abdurrahim Karakoç’un şu dizeleriyle sonlandırmak istiyorum.

Yalan-dolan ile devran sürmeyi
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.
Milletin başına çorap örmeyi
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.

Rüşvet vermek, rüşvet almak nasıl şey
Hazineden para çalmak nasıl şey
Terlemeden zengin olmak nasıl şey
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.

Erken palazlanıp erken ötmeyi
Değirmenler kurup baş öğütmeyi
Hele meydan meydan adam gütmeyi
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.

Anlamayız kopya nedir, asıl ne
Perde, sahne, solo, koro, fasıl ne
Üçkağıtta erkân nedir, usul ne
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.

Bir sonra ki yazımızda buluşmak dileğiyle. Kalın sağlıcakla…