3 Eylül 2020 14:16

Barış Kanbur siyasete yeşil ışık yaktı

Beykoz ve Çubuklu’nun sevilen ve tanınan simalarından Barış Kanbur, siyasete yeşil ışık yaktı.

Barış Kanbur siyasete yeşil ışık yaktı

Beykoz’da geniş kesimler tarafından tanınan ve efendi kişiliğiyle adından sıkça söz ettiren Barış Kanbur, Beykoz için kolları sıvayacaklarını ifade etti.

Beykoz Aktüel Haber’e açıklamalar yapan Barış Kanbur, ‘’Genç kardeşlerimiz geliyorlar ağabey şöyle olmuş böyle olmuş ne yapalım diyorlar. Bu bireysellikten öte kollektif bir mücadelenin fitilini ateşler boyuta ulaştı. Evet Beykoz’da ve özelinde Çubuklu Mahallemizde yanlış giden bir sürü olaylar var. Buna dur demenin yollarını meşru zeminlerde arıyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da yanlışa asla sessiz kalmayacağız’’ ifadelerini kullandı.

‘’Ağabeylerimizle istişare edeceğiz’’

Beykoz’da ağabey kültürü olduğunu belirten Barış Kanbur, ‘’Bizler adım attığımız da münferit olmayacağız. Beykoz’da bir semt kültürü vardır. Tüm ağabeylerimizle kardeşlerimizle geniş çaplı istişareler edeceğiz. Çubuklu’dan, Yalıköy’den, Ortaçeşme’den, Yenimahalle’den, Soğuksu’dan tüm ağabeylerimiz kardeşlerimizle oturup konuşacağız. Onların da fikirleriyle bir yol haritası çıkaracağız’’ dedi.

‘’Beykoz’un slogana ihtiyacı yok’’

Beykoz’un bir aile olduğunu vurgulayan Kanbur, ‘’Burada herkes birbirini bilir sever. Sevmeyende saygı duyar işine bakar. Burada ki düzeni sağlamanın yolu sloganlardan değil sokaklardan geçer. Beykoz’un sokaklarının eğitim seviyesi ve kültür seviyesi ne kadar artarsa, ekonomik özgürlük ne kadar artarsa suç oranları da o kadar azalacaktır. Bu çerçevede değerlendirildiğinde Beykoz’un slogana ihtiyacı yok icraata ihtiyacı var. Kamu kurumları sokak gerçeğine sadece Emniyet ve Asayiş açısından bakarsa bu sorun yıllardır olduğu gibi çözülemez. Aile Bakanlığı’da sokak gerçeğini görmeli, Milli Eğitim Bakanlığı’da görmeli, Maliye ve Hazine Bakanlığı’da görmeli ve çalışmalar yapmalıdır’’ dedi.

Siyasete mi gireceksiniz sorusunu da cevaplandıran Kanbur, ‘’Hiçbir siyasi parti ile doğrudan ya da dolaylı bir diyalog kurmadık. Hiçbir siyasi partiden herhangi bir teklifte beklemiyoruz. Bizim amacımız makam mevki değil gerçekten Beykoz’a hizmet edebilecek bir oluşumdur. Bunun yolu eğer ki siyasetten geçiyorsa biz buna da kapalı olmayız’’ ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını ifade eden Kanbur, ‘’Bazı makamlara gelen kişiler kendilerini vazgeçilmez zannediyor. Kimse vazgeçilmez değildir. Siyasetçi kabadayı değildir, siyasetini yapmalıdır. Kabadayı aranıyorsa Devlet 18 yaşındadır. Beykoz’da Devletimize yapılan hiçbir saygısızlık da kabul edilemez’’ ifadelerini kullandı.