26 Nisan 2021 12:48

Barış Kanbur – Bisikletinize taş değmesin!

Barış Kanbur – Bisikletinize taş değmesin!

Barış Kanbur – Bisikletinize taş değmesin!

Sen ne söylersen söyle ben bildiğimi yaparım. Park yaparım bahçe yaparım. Tesis yaparım. Hatta üşenmez içinde yemek bile yaparım.

Emeklilik çok güzel gidiyor. Bisiklete binerim, buz hokeyi oynarım. Sıkılırsam yatımla boğazda açılırım. Ne de olsa Beykoz çok güzel. Yeni keşfettim buraları.

Ne yani bu yaştan sonra hiç tanımadığım insanları umursayıp sorunlarını mı dinleyeyim? İmar mı çıkartayım? Mahkemelerin sonuçlanması için arka kapı diplomasisi mi yapayım? Beklemeyin bunu benden gençler. Bisiklete binin bisiklete!

Sn. Cumhurbaşkanımız araziye çıkın sorunları çözün dedi ya! Talimat veririm Riva’da arazi işleriyle de ilgilenirim. Vadileri güzeldir Riva’nın. Güzel de bisiklet sürülür hem.

Beykoz güllük gülistanlık. Mesela Beykoz sahili… Çok güzel oldu ama maalesef karın doyurmuyor işte. Oraya da bir tesis yaptık mı oldu bu iş. Fiyatlarda bindirimden indirim oh ne güzel iş. Beykozluya %25, otoparkı kimlere peşkeş? Sorma kardeşim bisiklete bin.

Şimdi sizleri bu kadar heyecanlandırdıktan sonra müjdeyi paylaşmadan da olmaz. Artık Beykoz’da 7-24 açık mekanlar olacak. Şaka değil! Beykozlu artık gece yarısı da çorba içebilecek.

Duygulanmamak elde değil. Çocuklar artık anne baba bizim neden çorbamız yok demeyecek. İster bardakta ister tabakta. Biliyorum heyecanlandınız. Heyecandan üstünüze dökmeyin çocuklar.

Bir sonra ki yazımda görüşmek dileğiyle…