24 Temmuz 2018 12:14

Bangladeş’te Yenimahalle Su Kuyusu Açıldı!

Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi, Bangladeş’te Arakanlı mülteci vatandaşların ihtiyacını karşılamak için su kuyusu açtırdı.

Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi, Bangladeş’te Arakanlı mülteci vatandaşların ihtiyacını karşılamak için su kuyusu açtırdı. 

Yardımsever Türk halkının duyarsız kalmadığı bu ve benzeri yardım etkinliklerine Yenimahalle Muhtarlığı öncülüğünde Yenimahalle halkı da duyarsız kalmadı. Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’nin yardım çağrısına cevapsız kalmayan mahalle sakinleri, Arakan’da su kuyusu açtırmanın mutluluğunu yaşıyor. 

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Muhtar Nevzat Cebeci; ”Projeyi ilk olarak İHH Beykoz Temsilciği Ekibinden, muhtarlar derneğinin organize ettiği bir toplantıda duymuştum. Verilen bilgiler ve izletilen video beni
çok etkilemişti. 4/3’ü sularla kaplı olan dünyada susuzluk çeken, çamurlu suya bile çok zor şartlarda ulaşan, hatta susuzluk nedeniyle ölen insanları görmek acı veriyor. İlk olarak İHH ile birlikte Afrika’da bir ülke için düşündüğümüz proje daha sonra şekillenerek Sadakataşı Derneği aracılığı ile Bangladeş’te hayat buldu. Bütçemize göre su kuyuları açmaya-açtırmaya, teşvik etmeye devam edeceğiz. Sizlerin aracılığı değerli Yenimahalle Halkına, İHH Beykoz Temsilciliği Ekibi ve Başkanı Uğur Yoleri’ye, kuyumuzu açan Sadakataşı Derneği’ne teşekkür ederim”
ifadelerini kullandı.