• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 31 Mayıs 2019 20:43

  Bakan Pakdemirli Beykoz’un Köylerini Dolaştı

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Göllü, Bozhane, Riva İshaklı, ve Cumhuriyetköy’ü ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu, vatandaşlarla kucaklaştı.

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Göllü, Bozhane, Riva İshaklı, ve Cumhuriyetköy’ü ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu, vatandaşlarla kucaklaştı.

  Beykoz’da bazı seraları, manda çiftlikleri, mantar tesisleri ve tarım alanlarını gezen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerle bir araya geldi, taleplerini dinledi, bakanlığın teşvik ve çalışmalarıyla ilgili vatandaşlara bilgiler verdi.

  Bakan Pakdemirli’ye ziyaretinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile köy muhtarları da eşlik etti.

  Bakan Pakdemirli: “Beykoz çok güzel bir ilçe”

  Bakan Pakdemirli yaptığı konuşmada: “Beykoz metropolün yanında çok büyük zenginlik. Beykozumuz hakikaten çok güzel bir ilçe. Aynı zamanda hem şehir var aynı zamanda hem tarım ve hayvancılık var. İstanbul gibi metropolü de ancak böyle besleyebilirsiniz. Çünkü ister istemez İstanbul’a yakın bir yerlerde üretim olması lazım ki İstanbullunun da istek ve taleplerini karşılansın dedi.

  Bakanlık olarak çiftçilere seracılık alanında önemli fırsatlar sunduklarını anlatan Bakan Pakdemirli, yapılan yatırımın %75’inin geri alınabildiğini söyledi.

  Bakan Pakdemirli: “Balda Katmadeğeri Artırmak Gerek”

  İlçenin kent tarımı ve ormancılık alanındaki avantajları hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Pakdemirli balcılıkla ilgili: “Baldan elde ettiğimiz katma değeri mutlaka artırmamız lazım. İyi bal ürettiğinizde, hem iç piyasada hem dış piyasada talep var. Kestane balı, ilaç niyetine kullanılabilecek bir şey. Son dönemde doğal ürünlere oldukça talep var, buraları doğal ürünlerin merkezi haline getirebiliriz. diye konuştu.

  Başkan Aydın: “Beykoz İstanbul’un En Şanslı İlçesi”

  Belediye Başkanı Murat Aydın da yaptığı konuşmada: “İstanbul’un en şanslı ilçesi diyebiliriz Beykozlu olarak. Köyleri olan, tarımın ve hayvancılığın olduğu, ormanın olduğu, derenin olduğu, en önemlisi de çok güzel hareketli cana yakın insanların olduğu bir yerdeyiz. Beykoz’un değerlini yeni yatırım ve çalışmalarla vitrine çıkaracağız” dedi.

  Pakdemirli, tekne ile Riva deresinden geçerek, Riva Projesi ile ilgili bilgi de aldı.