12 Haziran 2018 14:41

Bakan Berat Albayrak Beykozlularla Buluştu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak seçim ziyaretleri çerçevesinde Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Genç Bakan Berat Albayrak’a ilgi oldukça fazla oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak seçim ziyaretleri çerçevesinde Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Genç Bakan Berat Albayrak’a ilgi oldukça fazla oldu. 

Beykoz’da açıklamalar yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kandil operasyonuna ilişkin, “Kandil’in nefesi kesildi, artık son günlerini yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil’i tarihe gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz” dedi.

 

Albayrak, önce Beykoz Belediyesi tarafından Tokatköy’de düzenlenen sokak iftarında vatandaşlarla sohbet etti, ardından Beykoz İncirköy Mahallesi’ndeki sokak iftarına katıldı. Burada gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kandil’e yönelik operasyon hakkında çok güzel bir haber verdiğini söyledi.

Albayrak, bugün itibarıyla Mehmetçiğin terörün kökünü kazımak için yürüme talimatı aldığını anımsatarak, “Uçaklar havadan, askerler tanklarla karadan ilerliyor adım adım. Kandil’in nefesi kesildi, artık son günlerini yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil’i tarihe gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Artık ne yüksekteki dağlar ne de yerin dibi, nereye gizlenirlerse gizlensinler, Kandil’i tarihe gömeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Albayrak, “Dün Afrin, bugün Kandil. Bunlar nereye giderse gitsin, tarihe gömeceğiz” ifadesini kullandı.

Albayrak, duasının, Allah’ın Mehmetçiği koruması ve yeni şanlı zaferler nasip etmesi olduğunu, en kısa zamanda müjdeli haberler beklediğini dile getirdi.

 

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi kanaat önderleri ile Beytaş Teras Restaurantta buluşan Bakan Albayrak, “Bir yandan da 52 kardeşimizin katliamının talimatını veren şahsa özgürlük tezahüratı yapıyor, terör örgütüyle ve destekçileriyle yan yana yürüyor. Bunların hepsi terörden ve teröristten nemalanıyor, bunu görüyor muyuz? Önemli olan bu. Türkiye’nin askeri, Mehmetçiği Kandil’e yürüyecek, sen gideceksin sırtını Kandil’e dayayanlarla birlikte yürüyüp onlara desteğe koşacaksın. 24 Haziran’da bu millet, bu terör ittifakını, bu milletin huzurunu, birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışanları inşallah sandığa gömecek. Bunların tek bir derdi var, Türkiye’yi, büyük ve güçlü Türkiye hedefini, bu hedefe hızlı adımlarla ilerleyen bu milleti idealinden vazgeçirmek. Resim budur” dedi. 

Modern hastaneler, yollar, köprüler, İHA’lar, SİHA’lar, sondaj gemisi gibi birçok noktada önemli adımlar atıldığını anımsatan Albayrak, “Çok daha büyük ve güçlü adımlar atacağız. Türkiye’yi daha ileri taşıyacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, yüreğinde vicdanı olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının eline kalbine götürerek, 15 senede Türkiye’nin nereden nereye geldiği sorusuna çok rahatlıkla cevap bulabileceğini vurguladı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a programları sırasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcılar, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ile partili yöneticiler eşlik etti.