23 Şubat 2019 15:30

Bağımsız Aday Kenan Pekşen Dur Durak Bilmiyor!

Beykoz’da Bağımsız Başkan Adayı Kenan Pekşen konuştu. Pekşen, ulaşım, mülkiyet, gençlik ve istihdam konularında yaşanılan sorunlarda belediye başkanlığı görevinin şimdiye kadar tam anlamıyla yerine getirilmediğini ifade etti.

Beykoz’da Bağımsız Başkan Adayı Kenan Pekşen konuştu. Pekşen, ulaşım, mülkiyet, gençlik ve istihdam konularında yaşanılan sorunlarda belediye başkanlığı görevinin şimdiye kadar tam anlamıyla yerine getirilmediğini ifade etti.

İşte Pekşen’in açıklamasından satır başları:

2019 Yerel Seçimleri Beykoz için köprüden evvel son çıkış

“1984 yılından itibaren siyasi partilerin Beykoz Belediye Başkanları ayrım yapmaksızın, halkımızın hangi sorunlarını çözmüş veya derdimize derman olmuştur? Bu gerçek doğrultusunda Beykoz halkının hiç bir siyasi partiye oy vermek için bir gerekçesi kalmamıştır. Bunun için 2019 Yerel seçimleri Beykoz için köprüden evvel son çıkıştır. Beykoz halkı olarak tek yürek, tek vücut olarak ilçemize sahip çıkmak zorundayız yoksa Beykoz’da yok olup gideceğiz.”

Belediye başkanlarının maaşları aritmetik nüfus yoğunluğuna göre belirlenir

Açıklamasında belediye başkanlarının maaşlarının nüfus yoğunluğuna göre belirlendiği bilgisini de veren Pekşen, sözlerine şöyle devam etti; “Beykoz belediye başkanının maaşı bu kıstaslara göre 7-8 bin liraya tekabül eder. Üstüne huzur hakkı ve dış görev harcı koyduğumuzda bu miktar 15.000 TL bandındadır. Bir Belediye Başkanı altmış ay görev yapacağına göre 60 X 15.000 TL = 900.000 TL yapar. Beş yılın sonunda helalinden kazanılacak maaş 900.000 TL iken, siyasi partilerin seçim kampanyasına kaç milyar bütçe ayrıldığı, aday adayı dahi olabilmek için insanların harcadığı paraları halkımızın artık sorgulaması gerekmektedir.”

Çocuklarımıza yaşanabilir bir Beykoz inşa edelim

Beykoz halkının bu dönem siyasi partileri bir kenara bırakarak, el ele geleceği ve çocuklarımız için yaşanabilir bir Beykoz inşa etmesi gerektiğini söyleyen Pekşen açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “Artık nesil, teknoloji, süreç, algılayış ve beklentiler sürekli devinim içerisinde değişmektedir. Bu değişim anlayışına ayak uyduramayan yönetimler ve şehirler, gelişimi uzaktan seyretmeye mahkumdurlar. Peygamber Efendimiz ne diyor: “İşi ehline veriniz.”

Bizler de Beykoz’un evladı olarak bu işin ehliyiz, hem alaylısı hem de mekteplisiyiz. Beykoz ilçemiz yeni bir yönetim anlayışı ortaya koymalı, gücünü halktan ve Hak’tan alarak odak noktasına insanı ve sosyal adalet ilkesini koyarak, siyaset yapmadan, artık kendi geleceğine el koymalıdır.”