13 Ocak 2021 15:34

Aydın Düzgün: Bina çürükmüş kocaman yalan!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yapmış olduğu basın açıklamasında Beykoz Belediyesi’ne ve AK Parti’ye çok sert yüklendi.

Aydın Düzgün: Bina çürükmüş kocaman yalan!

Beykoz’da geçmişin enkazını kaldıran ve birbirinden farklı projelerle Beykoz’u yeni bir havaya sokan Başkan Murat Aydın’a uzun zaman sonra sert sözlerle yüklenen CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ‘’Belediye binası, Kaymakamlık ve adliye binaları ve eski  İski binası ve eğer becerebilirlerse okulun olduğu arazi dahil hepsini toptan satacaklar’’ dedi.

‘’Bu Beykozumuzun kaderi olmayacaktır’’

17 yıldır Beykozumuzu yönetenlerin ilçemize neler yaptığına (yapamadığına) sizler de şahitsiniz diyerek cümlelerine başlayan Aydın Düzgün, ‘’Öncelikle binlerce Beykozlunun nesiller boyu çalıştığı, evine ekmek götürdüğü, üç büyük fabrikamızı nasıl yok ettiklerini, bunları holding sahiplerine nasıl peşkeş çektiklerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Beykozumuz İstanbul’un hatta Türkiye’nin değil, Dünyanın en güzel kasabalarından, ilçelerinden birisidir ancak İstanbul’un 39 ilçesi içerisinde maalesef her bakımdan en geri kalmış ilçe görünümündedir. Bu Beykozumuzun kaderi değildir, ‘ kaderi ‘ de olmayacaktır’’ dedi.

‘’Bina çürükmüş! Kocaman yalan’’

25 yıldır İstanbul’u, 17 yıldır da Beykoz’umuzu ve Türkiye’mizi yönetenler, Beykoz’umuza değer katacak hiçbir hizmette bulunmamış ve bulunmayı da düşünmemişlerdir ifadelerini kullanan Başkan Düzgün, ‘’Bırakın Beykozumuz  için taş üstüne taş koymayı, olanı da yok ederken  zerre kadar vicdanları sızlamıyor. Daha bir yıl önce 8 trilyon harcayarak tamir ve tadilat yaptıkları Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni  iki günde yok ettiler. Bahanesi, ÇÜRÜKMÜŞ! Nasıl çürükse artık, iş makineleri  türlü zorluklarla yıktılar… Şimdi Adliye ve Kaymakamlık binaları da çürük demeye başladılar , Hemşerilerim bu söyledikleri  KOCAMAN BİR YALAN . İnanın ve eminim ki yakında ‘’BARBOROS HAYRETTİN PAŞA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’’ni de nasıl yıkarız diye hesap kitap yapıyorlardır’’ dedi.

‘’Hepsini toptan satacaklar’’

Peki bütün bunları neden yapıyorlar diye de soran Başkan Aydın Düzgün, ‘’Aslında bir önceki dönemde de söyledikleri ile bunları birleştirdiğimizde ortaya en iyi bildikleri şey çıkıyor… Beykoz’a katma değer yaratalım gibi bir dertleri yok, peki o zaman gerçekten neler var akıllarında… Sevgili Beykozlu hemşerilerim inanın bu konuda çok düşünmeye gerek yok, şimdilik söylemiyorlar, söyleyemiyorlar ama gerçek  şu; Belediye binası, Kaymakamlık ve adliye binaları ve eski  İski binası ve eğer becerebilirlerse okulun olduğu arazi dahil hepsini toptan SATACAKLAR ! Ancak CHP Beykoz ilçe başkanlığı olarak sağlam bir binayı çürük diye yıkarak Beykozlunun paralarını iki günde yok edenlerin peşini asla bırakmayacağız. Yıkmaktan, satmaktan başka hiçbir uzmanlıkları olmayanları eminim Beykoz’lu artık çok iyi öğrendi, sizin bu masallarınıza artık hiçbir hemşerimiz inanmıyor ve inanmayacaktır’’ dedi.

‘’Hanefi Dilmaç boyundan büyük işlere karışmasın’’

‘’Ayrıca bütün bu olanları seyreden AKP ilçe başkanının aklına bir şeyler söylemek gelmiyor sanırım, başka işi kalmamış CHP’ye Müslümanlık dersi vermeye kalkıyor, bu konuda ona söyleyeceğim tek şey boyundan büyük işlere kalkışmaması. Güzel ülkemiz 18 sene önce de Müslümandı ve bundan sonra da öyle olacak, kimse bu konuyu tekelinde zannetme gafletine düşmesin, Müslümanlık milletimizi aç ve sefil bırakmak, Milletin hakkını hukukunu çiğnemek, adaleti n içini boşaltmak, milletin mallarını holdinglere peşkeş çekmek ve de Müslümanlık yıllık 700 trilyonluk belediye bütçesinden 5 maskeyi Beykoz halkına dağıtamaması hiç değildir…’’