1 Mart 2018 11:54

Aydın Düzgün: ‘Belediyeyi Aldığımızda Hobi Bahçesini Kaldıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı kahvaltılı programda Beykoz yerel basını ile buluştu. Programa CHP Beykoz İlçe Yönetimi ve yerel basın katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı kahvaltılı programda Beykoz yerel basını ile buluştu. Programa CHP Beykoz İlçe Yönetimi ve yerel basın katıldı. 
CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün; toplantının siyasi bir toplantı olmadığını, sohbet havasında geçeceğini belirten konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da bana göre büyük bir hızla ilerliyor. Bizler yerel siyasetçileriz. İşimiz Beykoz’da yerel iktidarı almak, bu çok net görünüyor. Bunu sizler de görüyorsunuz. Beykoz halkı ve AKP yöneticileri de bunu biliyor. Her gittiğimiz yerde buna şahit oluyoruz. Bunun içine Çavuşbaşı’da dahildir. Halk artık AKP’den gerçekten yorulmuş, bıkmıştır. Beykoz’da 25 yıldır hiçbir şey yapılmadığını, refah yerine sefalet getirdiğini görüyorlar. O yüzden şu an herhangi bir gazetede ne yazılırsa yazılsın en çok okunan haberler arasında olduğumuzu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

”Yücel Bey 100 Milyon Zarara Uğratmıştır”

”CHP bu saatten sonra 30 Mart’a kadar Beykoz’da gündemi belirlemeye devam edecektir. Bu hep böyle olacak ve devam edecek. Hiç durmadan çalışacağız, koşturacağız. Herkes de buna şahit olacak. İmar konusunda yerel belediyecilik tamamen dışarı çıkarılıyor. Ondan sonra işin hukuki kısmında sıkıntı oluyor. Yücel Bey, Opet benzin istasyonunun yanındaki binayla ilgili sürekli CHP’nin Beykoz Belediyesi’ni 100 milyon zarara uğrattığını söylüyor. Tamamen yalandır, asıl kendisi belediyeyi 100 triyon zarara uğratmıştır. Çünkü hukuksuzluğu bile bile, tapulu yeri vatandaşa vermesi gerekirken, onları korkuyla çıkardı. Vatandaş bir miktar parasını aldı, çıkıp gitmek zorunda kaldı ondan sonra. Böyle bir konuda mahkemenin belediyeyle ilgili verdiği karar da bellidir. ”

 

”Beykoz Belediyesi’ni Aldığımızda Hobi Bahçelerini Kaldıracağız”

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün hobi bahçelerinin gereksiz olduğunu vurgulaması üzerine bir gazetecinin; ”Hobi bahçeleri çok güzel oldu. Aydın Başkan Belediye Başkanı olsa aynı hobi bahçelerini biraz daha büyütelim diyecek” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine konuşan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün; ”Beykoz Belediyesini aldığımızda hobi bahçesini oradan kaldıracağız. Oraya bin tane konut yaparız. Hobi bahçesi için yer mi yok! Alibahadır var Riva var” ifadelerini kullandı. 
”Cumhuriyet Halk Partisi, çok net ve açıktır. CHP geliyor. Arabanın 45 tane yolcusu var, yedek kaptanı var bir sürü şey var. O yüzden bu hatalardan mümkün olduğunca kendimizi uyararak, yerel iktidarı mutlaka kazanacağız. Bunun hiç ötesi berisi yok. Bizim itmemiz yetmez, halkın da istemesi gerekiyor. Bize bu süreçte sadece çalışmak ve koşmak kalıyor. Onlar istediği kadar para dağıtsın. Onların derdi zaten fakirliğin üstünü örtmek, fakirliği ortadan kaldırmak değildir. Artık vatandaş pazara gittiği zaman ihtiyacını gideremiyor. Bu yüzden kendi içlerindeki huzursuzluk da şu sıra en seviyeye çıkmış durumdadır.”

Program karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.