26 Kasım 2017 13:09

ARKBOYU’NDA BİNLERCE EL SEMAYA AÇILDI

Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘’Şehidimize vefa, geçmişlerimize rahmet’’ adlı programda, binlerce kişi elleri semaya açtı.

Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘’Şehidimize vefa, geçmişlerimize rahmet’’ adlı programda, binlerce kişi elleri semaya açtı.

Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘’Şehidimize vefa, geçmişlerimize rahmet’’ adlı programda, binlerce kişi elleri semaya açtı. Salonun tamamı dolarken, dışarıya taşan kalabalık için de sandalyeler konuldu.  Geleneksel olarak düzenlenen programa, geçtiğimiz ay şehadet şerbetini içen Jandarma Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in ağabeyi Ali Zeren ve akrabaları, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları Ferhat Taşdemir ve Muhammet Kalaycı, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Yılmaz Işık, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, Göksu Muhtarı Arzu Ulubent, Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, Cide Derebağ Dernek Başkanı Engin Bağlan, Mutluder Başkanı Cemal Karaman, Ambarcılar Dernek Başkanı Cemal Rençber, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç, ilçede faaliyet gösteren yerel basın mensupları, mahalleliler ve çevre mahallelerden gelen vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile program başladı. Şehit Kemal Zeren’in fotoğraflarını içeren bir slaytın izlenilmesinden sonra Arkboyu Camisi İmamı Muhammed Barutçu, şehidimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okudu. Program sunuculuğunu yapan Fatih Sarp, şehit Kemal Zeren’in ağabeyi Ali Zeren’i sahneye davet etti.

Ali Zeren: ‘’Her Zaman Yanımızda Durdunuz!’’

Konuşmaya başlayan Şehit Kemal Zeren’in ağabeyi Ali Zeren; ‘’Öncelikle bizi bu anlamlı programda buluşturan Arkboyu Derneği’ne teşekkür ederim. Yakın zamanda vatanımız için kardeşim Kemal Zeren’i ebediyete uğurladık. Devletimiz, milletimiz ve her zaman yanımızda olan sizler bu acı ve gururlu günümüzde yanımızda durdunuz. Allah razı olsun, hepinize çok teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.
 

Başkan Murat İlnam: ‘’Bir Olmak Zorundayız’’

Her geçen gün daha fazla birlik ve beraberlik duygumuzu korumalıyız diyen Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat İlnam; ‘’Kardeşimiz Kemal Zeren’i ebedi yolculuğa uğurladık. Rabbim Mekanını Cennet eylesin. Bizlere düşen şehidimize dua etmek ve hain terör örgütlerine karşı tek yürek, tek yumruk olmaktır. Daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu dernekler, cemiyetler komşuluk ruhunu koruyacağımız, yardımlaşabileceğimiz alanlardır. Bizlerde sizlerin desteklerinizi bekleriz. Gelin bir bardak çay içelim. Bu arada Mahallemiz de bulunan ciddi problemlerden biride minibüs hattı idi. Bununla ilgili Muhtarımızla beraber ciddi bir girişim yaptık. Nasipse kısa zaman içerisinde bu sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. Bu kahraman milletimizin her imkana rahatça kavuşması gerekir ’’ ifadelerini kullandı.

Muhtar Nevzat Cebeci: ‘’Kahramanca Şehit Oldu’’

Şehit Kemal Zeren’in kahramanlığına vurgu yapan Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci; ’’Şehidimizin silah arkadaşları ile konuştum. Kendisi yaralı halde saatlerce çatıştı. Eğer ki o yarası ile ilgilenseydi, arkadaşları onunla ilgilenseydi belki de daha fazla şehit verecektik. Kahramanlığını sergiledi ve o halde çatıştı. Mekanı cennet olsun. Ailesi ne kadar gurur duysa azdır. Bizler mahalle olarak ne kadar gurur duysak azdır’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Dernek faaliyetleri ile ilgili slayt izletildi. Faaliyetler alkışlar eşliğinde izlenilirken hemen akabinde mahallenin sevdiği hocalardan Hızır Çakır ilmi anlamda sohbet verdi.
Sohbetin ardından ilahiler okundu ve duanın ardından ikram dağıtımı yapılarak program sona erdi. Programa katılan tek siyasi parti İlçe Başkanı olan Oğuzhan Karaman’a ise ilgi oldukça fazla oldu.