1 Aralık 2016 21:22

Arkboyu Derneği duada buluşturdu

Arkboyu Yardımlaşma, Eğitim ve Kültür Derneği gelenekselleştirdikleri ”Geçmişlerimizi anma, Kuran-ı Kerim ve Sohbet” programında bu sene İlahiyatçı Mustafa Karataş’ı konuk etti.

Arkboyu Derneği duada buluşturdu

Programa Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlahiyatçı Mustafa Karataş, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, sivil toplum kuruluşları ve mahalle halkı katıldı.

Yenimahalle’nin Arkboyu mevkisinde kalan bölge de kurulan Dernek, sık sık birleştirici ve bütünleştirici etkinlikler yaparak adından sıkça söz ettiriyor. Daha öncesinde sokak iftarlarına imza atan, giysi yardımı yapan, mahallenin ulaşım sorununun çözülmesinde ön ayak olan Dernek Beykoz Belediyesi’nden köprü talep etmişti. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan köprünün ismini de Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu müjdeledi.

Gazi Kaşıtoğlu; 15 Temmuz Darbe girişiminde mahalle halkının bedeller ödeyerek gazi olduğu bir ortamda, köprüye ”Gaziler Köprüsü” isminin yakışacağını dile getirdi. Dernek Başkanı Murat İlnam, katılımcılara teşekkür ederken, organizasyonlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.