6 Haziran 2018 14:54

Arkboyu Derneği Bini Aşkın Kişiyle Aşını Paylaştı!

Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği iftarda, halk salonlara sığmadı. Bini aşkın kişinin katıldığı iftarda, birlik ve beraberlik geceye damga vurdu.

Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği iftarda, halk salonlara sığmadı. Bini aşkın kişinin katıldığı iftarda, birlik ve beraberlik geceye damga vurdu.

Paylaşma, birlik ve beraberliğin buram buram yaşandığı Ramazan ayında, Arkboyu Derneği’nin düzenlediği iftara yoğun katılım oldu.

34559201_10214463120044971_4915068734256709632_n

Arkboyu’nda bulunan 4 Kardeşler Düğün Salonu’nda gerçekleşen iftara; CHP Beykoz llçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mete Karabudak, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, STK Başkanları, siyasi partilerin mahalle temsilcileri ve bölge halkı katıldı.

1.100 kişilik tabaktan sadece 30 tabak geriye kalırken, iftara katılan bini aşkın kişi salona sığmadı. Salona sığmayan vatandaşlar için dışarıda masalar kurulurken, civarda bulunan işletmelerin ve çay ocağının da kapısı açıldı.

galeri_ellersema_4EwmVbIAzO
Birlik ve beraberlik havasında geçen iftar sonrası bir konuşma gerçekleştiren Arkboyu Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat İlnam; ‘’Ramazan ayı bize oruç tutturup, açlığı hissettirme, yokluğu ve yoksulluğu anlama ayıdır. Ramazan ayı sahur, iftar ayıdır. Zekatlarımız ile veren el ile üstünlüğü anlama ayıdır. Ramazan ayı ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ anlayışını bilen ve anlayan bir medeniyetin ayıdır’’ ifadelerini kullandı. Programlarda kendisine destek olan yönetimine, üyelerine ve ekibine teşekkür eden İlnam; ‘’ Birlik ve beraberliğimizi bugün bir kez daha göstermiş olduk. İftarımıza katılan ve aynı masada buluşan siyasi partilerimizin İlçe Başkanlarına, farklı siyasi görüşten vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizlerin bu görüntüye ihtiyacı var. AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç Beyde telefonla arayarak Ankara’da olduğunu belirtti. Herkese çok selamı var’ ifadelerini kullandı.

Program iftar sonrası çay sohbetiyle devam etti.
galeri_ellersema_d38GgFIs1x galeri_ellersema_xRU78Jw6jv galeri_ellersema_IsBQoWR16R