21 Ocak 2020 10:57

Aralarında ki uyum dikkat çekiyor!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın arasında ki uyum dikkat çekiyor.

Aralarında ki uyum dikkat çekiyor!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın arasında ki uyum dikkat çekiyor.

Beykoz Belediye Başkanlığı ile anılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, her ne kadar partisi tarafından aday yapılmamanın üzgünlüğü içinde olsa da, partisine kızmadan küsmeden çalışmaya başlamış ve Beykoz’un yeni adayı Murat Aydın’ı kucaklamıştı. Dönemin Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ise, ‘’Beykoz’a gelirken içimde bir çekince vardı. İlçe Başkanımızı gördüm, parti binasından partililerin sıcak karşılamasıyla karşılaştım çok rahatladım’’ ifadelerini kullanmıştı.

Zaman zaman Hanefi Dilmaç – Murat Aydın ikilisinin anlaşamadığı iddia edilirken, ikilinin uyumlu oluşu, uyumsuzluğun doğrulanamaması ve kritik süreçlerde birbirleri ile dayanışması dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz’da gerçekleşen kaçak yapı yıkımlarında, yıkımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Valiliği kararlarıyla gerçekleşmesine rağmen eleştiriler Belediyeye yönelmişti. Bu süre zarfında Beykoz Belediyesi’ni ve Başkan Murat Aydın’ı yalnız bırakmayan Dilmaç, aynı zamanda yıkımların arkasında duracağız açıklamalarını partisinin danışma meclisinde yapmıştı. 1999’dan beri Belediye Başkanı olan ve bu alanda Belediyeciliğin kitabını yazan Murat Aydın ise, Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı makamına AK Parti Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı Fatih Sağlam’ı getirerek Dilmaç’a mesafeli olmadığını ve teşkilata verdiği değeri göstermişti.

Seçim sürecinde Profesyonel ekibiyle çalışmalara başlayan Murat Aydın, ekibi ne kadar Profesyonel olursa olsun İlçe SKM’nın belirlediği takvimden dışarı çıkmayarak teşkilatçılığını göstermişti. İkili arasında ki uyumun ne kadar daha devam edeceği, yaklaşan ilçe kongrelerine ne derece yansıyacağı ise merak ediliyor.