7 Nisan 2020 16:17

Ankara’dan Beykoz’a uyarı üstüne uyarı!

Koronavirüs tedbirleri sonrası İstanbul’da nüfus yüzdesine göre sokağa en çok çıkan ilçelerden birisi de Beykoz oldu. Ankara’dan Beykoz’a uyarılar üst üste geldi.

Ankara’dan Beykoz’a uyarı üstüne uyarı!

Koronavirüs salgını tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına aldı. Özellikle virüsün İstanbul’da etkili olması sonrası sahiller vatandaşlara kapandı, bir takım önlemler alındı. Son yayınlanan istatisklere göre, İstanbul’da en fazla sokağa çıkılan ilçelerden biri de Beykoz oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘’Salgınında ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor. Lütfen evde kalın. İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olanlara getirdiği sokağa çıkma sınırlandırmasına uyun’’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, ‘’Bazen geleceğe seslenmek için bugünü sessize almak gerekir…Bazen filiz filiz açmak için bugünden kapanmak gerekir…Bazen kalıcı bir vuslat için hasret pelerinini kuşanmak gerekir…Bazen de daha müsterih ve müftehir günler için evde sabır ve sükunet molası herkese iyi gelir…Çünkü ev hayattır…Hayatın tılsımı evdeki güvencededir… Beykoz halkı, sağlığı için, yakınları için, Devleti ve Milleti için evlerinde kalmalıdır’’ dedi.

Beykoz Aktüel Gazetesine konuşan Eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, ‘’Beykoz doğası ile coğrafyası ile İstanbul’un en temiz ve hijyenik ilçelerinden biri. Beykoz, bu avantajı dezavantaja dönüştürmemeli. Vatandaşlarımız yapılan uyarılara harfiyen uymalı’’ dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hulusi Şentürk ve Osman Boyraz’da sokağa çıkılmaması ile ilgili uyarılarda bulundular.

Beykoz’a sık sık gelen ve Muharrem İnce ile yakınlığıyla bilinen CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’de Beykoz Aktüel’e açıklamalar yaptı. Beykozluların, güzel bir ilçenin sahibi ve aynı zamanda bekçisi olduklarını belirten Milletvekili Tüzün, ‘’Tüm vatandaşlarımızın uyarıları dikkate alması gerekmektedir’’ dedi.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk ve CHP’li Yakup Akkaya’da uyarıların dikkate alınması yönünde telkinde bulundular.