9 Haziran 2022 00:10

Anadoluhisarı’nda silahlı çatışma: 1 ölü 3 yaralı

İstanbul Beykoz’da iki kardeş arasında yaşanan miras tartışması kanlı bitti. Tek silahın çekildiği kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.

Anadoluhisarı’nda silahlı çatışma: 1 ölü 3 yaralı

İstanbul Beykoz’da aralarında miras nedeniyle husumet bulunan ve ilk bilgilere göre kardeş olan C.D. ve N.D. isimli iki kişinin arasında kavga çıktı.

Olay, Beykoz Anadolu Hisarı Mahallesi Körfez Caddesi üzerinde yaşandı. İddialara göre; miras anlaşmazlığı nedeniyle aralarında husumet bulunan iki kardeş Beykoz’da buluştu. Yanlarında da arkadaşları vardı. İki kardeş yine tartışma yaşayınca kavga çıktı ve kardeşlerden C.D., aracından silahı alarak hem kardeşini hem de yanındaki bir kişiyi yaraladı.

Silahın ateşlendiği anda yoldan geçmekte olan bir vatandaş da ayağından hafif bir şekilde yaralandı. Olayda göğsünden yaralanan N.D. isimli kişinin durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu, diğer yaralılar M.T. ve Z.D.’nin ise hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Olayda silahı kullanan C.D. isimli kişi ve yanında olan iki kişi dahil toplam üç kişi Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Suç aleti silah da ele geçirildi ve incelemeye alındı.