22 Ekim 2020 17:07

Anadoluhisarı’ndaki yalının yeni sahibi belli oldu

Ünlü girişimci, yemeksepeti.com’un kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın’ın Beykoz Anadoluhisarı’ndaki Tevfik Bey Yalısı’nı satın aldığı ortaya çıktı.

Anadoluhisarı’ndaki yalının yeni sahibi belli oldu

Ünlü girişimci, yemeksepeti.com’un kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın, Anadoluhisarı’nda Tevfik Bey Yalısı’nı eski ralli şampiyonu İskender Atakan’dan 90 milyon TL’ye satın aldı.

Yemeksepeti’nin CEO’su olarak görevine devam eden Nevzat Aydın’ın geçtiğimiz mart ayında Türkiye eski ralli şampiyonlarından iş insanı İskender Atakan’dan Beykoz Anadoluhisarı’ndaki Tevfik Bey Yalısı’nı satın aldığı ortaya çıktı.

1991’de yanmıştı

Tarihi yalı 31 Mayıs 1991’de yanmıştı. Tekrar restore edilen yalı geçirdiği değişikliklere rağmen Boğaziçi’nin eski günlerinden esintiler vermeye devam ediyor.

Ünlü girişimciler komşu oldu

Nevzat Aydın’ın satın aldığı yalı ile bir başka Türk girişimci gittigidiyor.com’un eski sahibi Serkan Borançılı’nın 8 yıldır oturduğu yalıya komşu olmuş oldu.

Kurduğu şirketi 589 milyon dolara satmıştı

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti’ni 2000 yılında kuran Nevzat Aydın, 2015’te dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satmıştı.