20 Mart 2019 11:22

Anadoluhisarı Ülkücüleri’nden Doğu Türkistan’a Mesaj Var!

Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Ülkücüleri ev sahipliğinde “Doğu Türkistan Zulmü Hakkında Gerçekler ve Anlatılamayanlar” başlıklı konferans Doğu Türkistan Vakfı eski başkanı Sayın Hamit GÖKTÜRK ve Sayın Dr. Ferhat Kurban TANRIDAĞLI’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program sonrasında Sayın Hamit GÖKTÜRK ve Sayın Dr. Ferhat Kurban TANRIDAĞLI’nın konuşmalarıyla devam etti. Anadoluhisarı Kampüs Başkanı Sayın Selim AKIN’ın konuşmaları sonrası plaket takdimiyle konferans son buldu.

Konferansta öne çıkan başlıklar arasında Çin zulmüne sessiz kalan insanlık ve bu soykırım karşısında susan insanlığın daha ne kadar sessiz kalabileceği de vardı.

 

Doğu Türkistan’da Neler Oluyor?

Doğu Türkistan’da İşgalci Çin Doğu Türkistanlıları tehcire uğratarak bölgeyi Türklerden arındırmak istiyor.
Doğu Türkistan Uygur Müslümanlara devlet terörü uygulayan komünist Çin yönetiminin şimdi de Müslüman Uygurları vatanlarından tehcire zorlayacakları yönünde haberler geliyor. Çin yönetimi akıl almaz asimilasyon politikalarına hız vermiş durumda. Bölgede basına yansımayan çok sayıda katliam olayları gerçekleşiyor. “Bölge bir Bosna, Çeçenistan olmaya aday.  Çin, Doğu Türkistanlıları kendi eliyle radikalleştiriyor. 1950’li yıllarda yerli halkın nüfusa oranı yüzde 90 iken. Aradan geçen zaman içerisinde başkent Urumçi’ye gerçekleştirilen Çinli göçü ile buradaki Çinli nüfusu yüzde 90’ı bulmuştur. Diğer şehirlerde de Çinli nüfus yüzde 50’ler seviyesine getirilmiştir”
Çin’in bu nüfus politikası ile ilerde yapılacak bir referandumda bölgeyi Çin toprağı olarak tescil ettirmeyi hedefliyor, Müslüman Uygurların aile mahremiyetinin kalmadı, insanların ailelerinin gözleri önünde evlerinde kurşuna diziliyor, bu arada Çin yönetiminin bölgeyi tamamen dünyadan izole etmek istiyor. Ajanslardan gelen haberlerde, Doğu Türkistan  (Uygur Özerk bölgesi)Sincan bölgesinde 10 milyon Uygur’un yaşadığı yönünde bilgiler yer alıyor. Bu yalanın bölgede ilerde uygulanacak bir soykırım ve etnik temizlik için Çin yönetimi tarafından dezenformasyon amaçlı ortaya atılıyor. Bölgede en az 25 milyon Müslüman Türk bulunuyor Türklerin nüfus artış oranları dikkate alınırsa.
Çin İşgal yönetimi Doğu Türk neslini bozmak için Çinli ile evlenen Uygurlara veya bir Uygur ile evlenen Çinliye konut ve evlendirme yardımında bulunacak. Uygur nüfusunu bozmak üzere geliştirilen bu proje kapsamında çiftlerin alacağı dairelerin yarı fiyatını Çin yönetimi üstlenecek Çinin asimilasyon politikasının değişik bir versiyonu da bu.

Anadoluhisarı Kampüs Başkanı Selim AKIN’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekildedir: Ülkücü ve Ülkücülük nedir? Ülkücülük; yedi düvele karşı elif gibi durmaktır. Mazlumun yanında, zalimin karşısında yer almaktır. Küfrün ve batılın düşmanı, hakkın ve hakikatin savunucusu olmaktır. Ülkücülük; Allah yolunda, ömrünü her şeyiyle, Türk Milleti için feda etmektir. Ülkücü ise; tüm imkânsızlıklara ve yoluna taş koyan her türlü engele rağmen, zaman mekân fark etmeksizin bunları başarma gayreti içerisinde, mazluma yunus zalime yavuz yüzlü olan bu Türk-İslam davasının takipçisi ve neferidir. Ülkücüler serttirler ama odun gibi değil, elmas gibi pırıl pırıl.

Biz de bu okulda ve kampüste Ülkücü Hareketin temsilcisi ve ülkücü yaşayıp ülkücü ölebilme gayretinde olan Müslüman Türk gençleriyiz. Ülkücü olabilmenin en önemli şartlarında biri de mazlumların sesi olurken zalimlerin karşısında da dimdik durabilmektir. Bugün burada bu şartı yerine getirebilmek için toplanmış bulunmaktayız.

Tüm dünyanın gözünü kapattığı tüm insanlığın kulaklarını tıkadığı adeta yokmuşlar gibi davranıp görmezden geldiği Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın Kızıl Çin tarafından gördüğü zulmü, Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali elimizden geldiğince hocalarımız aracılığıyla anlatmaya ve aktarmaya çalıştık. Hocalarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum.