18 Mart 2019 14:42

Alın Size Beykoz’da Beka Sorunu!

Türkiye’de beka sorunu yerel seçimlerin tartışma konusu olurken, Beykoz’un beka sorunu ise Beykoz Aktüel Gazetesi aracılığıyla gündeme geldi.

Türkiye’de beka sorunu yerel seçimlerin tartışma konusu olurken, Beykoz’un beka sorunu ise Beykoz Aktüel Gazetesi aracılığıyla gündeme geldi.

31 Mart yerel seçimleri öncesi beka sorunu ulusal gündemde bir süredir yer ediniyor. Beykozlunun BeKa sorunu ise  göz ardı edilmeye devam ediyor. Dereseki ile Kadıköy arasında hareket eden 15 BK kodlu otobüslerin doluluk oranı, ‘Alın size Beykozlunun beka sorunu’ dedirtecek cinsten.

Sabah saatlerinde ilk seferini saat 05.30’ta Dereseki’den kalkarak başlatan ve 56 durak sonra Kadıköy’e varan otobüsler Beykozlunun gündeminden tüm müdahalelere rağmen düşmüş değil. Kavacık trafiğine giren ve ardından Ümraniye otoban trafiğine girerek adeta Beykozlulara çile olan otobüste, sonradan binen yaşlılara yer vermek ise mümkün değil.

Şikayetler sonrası düzenlemeye gidilen otobüslerin daha lüks olması dikkat çekerken, sefer sayısında eklemeler de yapılmıştı. Beykoz’un birçok noktasından geçmesi ve Ümraniye üzerinden dolaşması, yolcu alma noktasında ki talebi azaltmış değil. Sabah saatlerinde 15 dakikada, 12 dakikada, 8 dakikada bir geçen otobüsler Kavacık’a ulaşmadan tıklım tıklım doluyor.

15 BK kodlu otobüsler öte yandan İstanbul’da 500 T kodlu otobüsten sonra Twitterda gündem olan bir otobüs olarak da gündeme gelmişti. Yıllar önce 15 BK ile ilgili atılan Tweetler..


Siyasetin Gündemi Ne Zaman Halkın Gündemi Olacak?

Siyasetle ilgilenenler genel olarak toplu taşıma kullanmazken, yetki makamında ki bazı siyasiler ise lüks ve özel plakalı araçlarla dikkat çekiyor. Beykoz’da siyasetin gündemi ile halkın gündemi ne zaman bir olacak soruları da cevabını arıyor.


Toplu taşıma araçları ile yolculuğunu yapan gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak; ‘’Beykoz’da bir ulaşım hattının sorunlarının Twitter’da gündem olması ve sorunların çözülememesi ilçemiz adına acı verici bir durum. Ulaşım seferlerinin arttırılması konusunda daha önce Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi’nde başarılı olduk. Şimdi ise 15 BK ve Çavuşbaşı üzerinde ki hatlar başta olmak üzere, Yenimahalle Arkboyu mevkisiyle Çengeldere’de de başarmak istiyoruz. Aynı zamanda Anadolu Yakasının herhangi bir noktasından Kavacık’a gelmek için çift bilet basan vatandaşlarımıza, Kavacık’ta indikleri takdirde akbil iade sistemini de hayata geçirmek için çalışmalarımızı yetkililere aktardık, sonuç almayı bekliyoruz. Beykoz’da toplu taşıma ile yolculuk yapan bir Gazeteciyim, sorunların çözümü için çabalamayı kendime vazife ediniyorum. Beykoz’un sorunlarını çözmek için iki duvar arasında olmak ve bir koltuğa oturmak maalesef yeterli olmamaktadır ’’ ifadelerini kullandı.

Beykozlular ise toplu taşımalarda yaşanılan problemlere çözüm arıyor.