8 Ağustos 2020 16:03

Akif Taşdemir: Hanefi Dilmaç ticaretine baksın!

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Aktüel Haber’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Akif Taşdemir: Hanefi Dilmaç ticaretine baksın!

Beykoz’un tanınan isimlerinden, hakkında şaibe olmayan ve onurlu bir siyasetçi olarak dikkat çeken Akif Taşdemir son süreci ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın kendisiyle ilgili cümlelerini Beykoz Aktüel’e yorumladı.

”Memleketimizin menfaatine aykırı her durumun karşısındayız”

Yeni bir parti olmalarına rağmen hızlı adapte olduklarını vurgulayan Başkan Akif Taşdemir, ‘’Türk siyasetine Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener öncülüğünde mührümüzü vuruyoruz. Yeni bir partiyiz. Hızlı adapte olduk. Teşkilatlarımız sahada, Milletvekillerimiz TBMM’de dişe diş mücadele ediyorlar. Memleketimizin çıkarına olan her durumun arkasında, memleketimizin menfaatlerine aykırı her durumunda karşısındayız’’ dedi.

”İnançlarımız üzerinden siyasi hesap yapmıyoruz”

Ayasofya ile ilgili düşüncelerini de aktarmayı ihmal etmeyen Başkan Akif Taşdemir, ‘’Ayasofya sadece bir Cami değildir. Ayasofya milli ve manevi değerlerin bütünleştiği kutsal bir mekandır. Kanayan bir yaradır Ayasofya… Ayasofya konusunda tavrımız bellidir. TBMM grubumuz önerge vermiştir. Önergemizi reddedenlerde bellidir, Ayasofya’yı açanlar da bellidir. Bizler inançlarımız üzerinden siyasi hesap yapmıyoruz. Bizlerin Parti olarak bu konuda tavrı nettir. Genel Başkanımızda Ayasofya’yı ziyaret etmiştir. Ben yeniden Ayasofya’nın Cami olarak hizmete girmesine vesile olan herkese teşekkür ederim’’ dedi.

”Beykozlular geçinebiliyor mu?”

Beykoz’un birçok problemi olduğunu vurgulayan Taşdemir, ‘’Gençlerimiz işsiz. İmar beklentisi var. Bağımlılıkla güçlü bir mücadele yapılması gerekiyor. Esnaf, zor dönemlerden geçiyor. Beykoz Belediyesi bir slogan üretti Beykoz çok güzel diye. Gerçekten de Beykoz çok güzel. Bizler Beykoz’un çok güzel olduğunu yeni keşfetmedik fakat şunu da sormak istiyorum. Beykoz’un içinde yaşayan vatandaşlar da gerçekten güzelce geçinebiliyor mu? Çok güzel bir şekilde evlerine ekmek getirebiliyorlar mı?’’ dedi.

”Hanefi Dilmaç ticaretine baksın”

Akif Taşdemir işine baksın diyen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a da cevap veren Taşdemir, ‘’AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç benim için işine baksın demiş. Akif Taşdemir ve arkadaşları işine baktığı için bugün İBB’de muhalif konuma düştüler. İnsanların telefonuna bakmaya tenezzül etmedikleri için muhalif konuma düştüler. Kibirlendikleri için muhalif konuma düştüler ama bizim cümlelerimiz daha bitmedi. Beykoz’da da yarım kalan bir hikayemiz var. Onu da tamamlayacağız. Bende buradan söylüyorum. Hanefi Dilmaç ticaretine baksın’’ dedi.

Beykozluluğun bir onur, bir duruş olduğunu belirten Taşdemir, ‘’Bizler asla Beykozlu olmayanları dışlamıyoruz. Beykozlu olmadığı halde gerçekten Beykoz’a hizmet edenlerde başımızın tacıdır. Beykoz Belediyesi güzel bir şey yaptığında bunu tebrik etmekten asla geri durmayacağız ama hataları da söyleyeceğiz. Bizler Beykozluluğumuzla övünüyoruz. Beykozluluk duruşumuzu ticari beklentilerimiz uğruna bozmuyoruz. Beykozlular, en azından saygıyı fazlasıyla hakkeden ve o zaman kanser hastası olan Merhum Yücel Çelikbilek’e parti içinde yapılanları da bilir, onu yapanların yeni başkanın önünde nasıl el pençe olduklarını da bilir’’ dedi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz’un planları konusunda önümüzde ki günlerde kapsamlı bir açıklama yapacaklarını ifade etti.