26 Şubat 2018 10:50

Akif Hamzaçebi: ”Komşular Birbirine Düşman Ediliyor”

Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy’de imar ve mülkiyet sorunları konusunda vatandaşlarla bir araya gelerek, “2011’de yola çıktık, 2B’yi, Hazine arazilerini anlattık. Biz bu işe başımızı koyduk” dedi.

Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, Beykoz Tokatköy’de imar ve mülkiyet sorunları konusunda vatandaşlarla bir araya gelerek, “2011’de yola çıktık, 2B’yi, Hazine arazilerini anlattık. Biz bu işe başımızı koyduk” dedi.

Beykoz‘un Tokatköy Mahallesi’nde imarve mülkiyet sorunları konulu toplantıda,CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi vatandaşlarla bir araya geldi. Bu sorun için daha önce de birçok kez ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Hamzaçebi, “Kahvehanelerde buluştuk, lokantalarda, berberlerde konuştuk. İsterdim ki burada keşke dertleri değil, mutluluğu konuşuyor olsaydık. Dertlerinizin devam etmesinden, tapu ve imar sorununuzun hala devam etmesinden mutlu değilim. Dertleşmek güzeldir. Biz dertleri çözmek için varız” dedi. 

BUGÜN BU SALONDAN ÇÖZÜM ÇIKACAK

Hamzaçebi, Tokatköy Mahallesi’ndeki imar ve mülkiyet meselelerine 2011 yılından bu yana yoğun mesai harcadıklarına işaret ederek, “Zannetmeyin ki hükümet eleştirisi yapmaya geldim. Hükümetin ve belediyenin neleri yapmadığını görüyorsunuz. Bizim amacımız sizin sorunlarınız çözmektir. Çözmek için buradayız. Bugün bu salondan çözüm çıkacaktır. Ankara’daki yetkililerimize buradan ses çıkacak. Bu sorun ya çözülecek, ya çözülecek” diye konuştu.

İmar ve mülkiyet konusunun 68 ilde 10 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini söyleyen Hamzaçebi, sorunlara hakim olduklarını kaydetti. Hamzaçebi, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar 2B konusunda hangi adım atıldıysa, bilin ki onun arkasında bizlerin bu konuyu Ankara’ya taşıması vardır. Demokrasilerde güçlü olan sadece millettir. Bizim dilimizde çok güzel bir terim vardır, emanet. Hiçbir makam kimsenin değildir. Millete ait olan makamlar, hizmet için vardır. Kanunları meclis yapıyor. Kanunlarla milletin ihtiyaçları karşılanmayıp sorunlar artıyorsa, değişmesi gereken insanlarımız değil, kanunlardır. Biz o kanunları değiştireceğiz.”

‘KOMŞULAR BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİLİYOR’

”2011’de yola çıktık, hatırlayın 2B’yi, Hazine arazilerini anlattık. Biz bu işe başımızı koyduk. Çözülenlerin hepsinde sizlerin desteği, bizlerin sizlerden aldığı güç vardır. Devletin görevi adalet kuralları içerisinde bu malların millete intikalini sağlamaktır. Kural adalet olacaktır. Komşuluğu öldürmeye kimsenin hakkı yok. Komşular birbirlerine düşman ediliyor. Eğer halkın arasında biraz dolaşsalar bu sorunları bilirlerdi.”