23 Eylül 2018 23:54

Akif Hamzaçebi Beykoz’da Gönülleri Fethetti!

Beykozluların yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olan CHP Genel Sekreteri, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykoz’u adeta arşınladı.

Beykozluların yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olan CHP Genel Sekreteri, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykoz’u adeta arşınladı. Beykoz’da siyasetçiden öte, bir ağabey olarak benimsenen Genel Sekreter Akif Hamzaçebi taziye ziyaretlerinde bulundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na gelen CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi’yi Beykoz’da CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün karşıladı. Hamaçebi’nin yaptığı ziyaretlere; Meclis Üyeleri Gülay Demirel, Süleyman Kılıç ve Okan Uzun, İlçe Yöneticileri Bahar Doğru, Temel Karadeniz, Gençlik Kolu Başkanı Ozan YılmazFurkan Murat Kaya ve Taylan Kınalı eşlik etti.

Geçtiğimiz günlerde babaannesini kaybeden CHP Beykoz’un sevilen İlçe Yöneticisi Hüseyin Okumuş’u ve ailesini ziyaret eden Hamzaçebi, taziye ziyaretinde bulundu. Taziye sonrası bir esnaf olan aileyle dükkanında sohbet eden Hamzaçebi, özel sohbetinde ekonominin yansımalarına dair bilgiler alarak notlarına ekledi.

Buradan çıktıktan sonra geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret eden Hamzaçebi, “Cenazeye de gelmek istedik ama Ankara’da yoğun bir program vardı. Tekrar başınız sağolsun” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Akif Hamzaçebi ve beraberinde ki heyeti kapıya kadar uğurlayan Başkan Çelikbilek, ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı’nı ziyarete Kars’ın Selim ilçesinden gelen vatandaşlarla da hasbihal eden Hamaçebi, odada ki herkesle tek tek tokalaşarak Beykoz Belediye Başkanlığından ayrıldı.

Beykoz Belediyesi’nde ki ziyareti sonlanan Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç’ı ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Hayatını kaybeden geçmiş dönemlerde CHP Beykoz İlçe Yöneticisi olan Rauf Çavdar’ın İshakağa Mahallesi’nde ki ailesini de ziyaret eden Akif Hamzaçebi, yaptığı ziyaretlerle vefanın sadece bir semt adı olmadığını resmetti.

Beykoz’da yaptığı çalışmalarla marka olan Beykoz Eğitime Destek Derneği’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Akif Hamzaçebi’yi burada BEDES Başkanı Gülay Demirel ve yöneticileri karşıladı.

BEDES’in yaptığı faaliyetlerle ilgili bilgi veren Başkan Gülay Demirel, “Eğitim için, daha güzel bir toplum için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı. BEDES’te odaları tek tek gezen Akif Hamzaçebi, kitap okuyan bayanları görünce oldukça mutlu oldu.

El emeğinden kültüre, eğitimden sanata kadar birçok faaliyetin yapıldığını görmenin mutluluğunu ifade eden Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, “Gülay hanım ve ekibine başarılar diliyorum. Gerçekten çok mükemmel işlere imza atılmış” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerin sona ermesinin ardından oradan ayrılan Akif Hamzaçebi, sokakta kağıt toplayan bir vatandaşın kendisini tanıması üzerine bir süre sohbet etti. Kâğıt toplayıcısının “Akif ağabey” diyerek sarılması ise dikkatlerden kaçmadı.

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, beraberinde geldiği CHP’nin Beykoz’da emektar ismi Hayrullah Usta ile birlikte alandan ayrıldı. Hamzaçebi’nin ziyaretleri İstanbul’un diğer ilçeleri ile devam etti.